Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asterling: na UJ był jakiś czas temu program stażowy, liczyła się średnia ocen + list motywacyjny. Było to współfinansowane przez UE.
A uderzales do korpo? Na wakacje czasem przyjmowali praktykantów
@Asterling: Koronawirus bardzo negatywnie wpłynął na sytuacje z praktykami. Sporo korpo, które zwykle płacą za praktyki zmniejszyło liczbę praktykanów/stażystów lub całkowicie z nich zrezygnowało. Na targach pracy, tuż przed zamknięciem uczelni widziałem sporo chętnych, a cześć firm już się nie pojawiła. Następnie zamknięcie niemal wszystkiego, zmiany organizacji pracy itd. Wiele firm nie chciało ryzykować biorąc kogokolwiek do przyuczenia, a co dopiero mu płacić.
@Asterling: Zgadzam się. Nawet symboliczna wypłata to już spora dawka motywacji, a tak to właściwie tylko koszta i nadzieja, że czegoś będzie można się nauczyć, a nie tylko parzyć kawę.
@Asterling: na każdej uczelni jest coś takiego jak centrum edukacyjne, centrum praktyk etc. Taki oddział ma listę firm w których możesz odbyć staż. Najlepiej strzelaj w korpo bo jest duża szansa że będą chcieli nawiązać dalszą współpracę jak będziesz dobry w tym co robisz.
@krol_elfow: Z bezpłatnych miałem tylko dwie odezwy na bodajże 6/7 miejsc xD Tu gdzie siedzę też się niestety raczej zbyt wiele nie nauczę no ale przynajmniej nie muszę robić nikomu kawy a moi "przełożeni" bronią mnie jak ktoś chce mi coś zlecić coś niezwiązanego z tym co robię.
@Asterling u mnie praktyki można zaliczyć na podstawie umowy o pracę/zlecenie, jak miałem praktyki to normalnej pracy na wakacje szukałem. Na kierunku technicznym jestem, więc problemu raczej nie ma ze znalezieniem.
@Asterling: A nie znasz nikogo z branży? Żeby Ci po prostu podbił papier, a pójdziesz sobie pracować gdzie indziej. Ogólnie teraz jest lipa z praktykami przez wirusa, nawet darmowymi
@Asterling: tak, tzn. firma opłaciła mi hotel na czas praktyk, wyżywienie, natomiast zapłatę za wykonaną pracę dostałem w formie nagrody - pod koniec praktyk. Nie płacą od razu bo część praktykantów się obija lub trzeba ich uczyć więcej niż faktycznie oni pracują i w efekcie pracodawcy się "nie zwraca". Lokalizacja, Warszawa. Branża, elektrotechnika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Asterling: praktyka w biurze projektowym przy elektrykach, dogadana nie przez ogłoszenie, tylko z właścicielem firmy. Miasto do 100 tys. mieszkańców. Pieniądze niewielkie za 2 msce praktyk, ale i tak musiałem je odbyć, więc dobre i to.