Wpis z mikrobloga

Czy na Windowsie XP da się zainstalować office 365? A jeżeli nie, to jaki najstarszy office da się tam wgrać? Chciałabym na starym złomowatym komputerze zrobić sobie środowisko do pracy, bez internetu, więc zagrożenia bezpieczeństwa i takie tam mnie nie obchodzą.

#windowsxp #pytaniedoeksperta
  • 18
  • Odpowiedz
@osobliwywysrywznikad: Ja to wszystko rozumiem, że może być dziurawy, i jak podłącze go do internetu to zaraz padnie. I rozumiem że nie powinnam go używać do rzeczy związanych z internetem, czy ściągania rzeczy z niego. Tu się zgadzamy.

Jednak ja chciałabym sobie funkcjonować bez internetu, na sprzęcie który daaaawno temu działał całkiem okej z Windowsem XP. Nie zamierzam nawet sterownika do niego instalować, co najwyżej do karty dźwiękowej i reszty sprzętu
  • Odpowiedz
@levusek1992: wybacz ale teraz wyglądasz mniej więcej tak

TEN SYSTEM TO GÓWNO ROZUMEISZ GUFFFNFOQOQOQOQOOOOOO

ale ja chce sobie spróbować i się pobawic, rozumiem że to nie może być główny komputer, a tym bardziej nie może być podłączony do internetu, a moze zyskam fajne srodowisko do pra...


GOWBPWOWOOWOOWOOOOOOO CO MNIE TOL OPCHODZI!!!111 GÓÓWÓWOWOWNOOOOO
  • Odpowiedz
@levusek1992: Bo to prawda, że chcę. Chodzi też o to że po prostu zauważyłam że od początku pandemii mam problem z internetem i chcę zrobić środowisko w którym nie będę miała możliwości połączyć się z nim. Do 10 czy 7 bez problemu się podłącze z netem. Na XP to będzie samobójstwo dla komputera, co mi się bardzo podoba.

Uprzedzając:

"idź do biblioteki, knajpy"

Powodzenia, w czasie obostrzeń rozłożyć się na 7-8
  • Odpowiedz
@levusek1992: Wystarczy świadomość że jak to zrobię na XP to z moim skillem informatycznym (XD) cokolwiek bym nie zrobiła to zaraz padnie. Wystarczający straszak.

A co do sprzętu. Jest sprawny pod względem podzespołów w środku i ma 4 alternatywy.

1) Komputer do offica i pracy kreatywnej, tworzenia.
2) Komputer do retro gierek
3) Młotek, i śmietnik
4) Sprzedanie za góra 100 zł

Na punkt 4 nie mam czasu i ochoty, na
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny akurat xp w necie będzie bezpieczniejszy lub równie bezpieczny jak 7, uac siodemki gowno daje, a niektóre antywirusy wciąż wspierają xp. Programistom już powoli się odechciewa robić wirusów na xpka xd
  • Odpowiedz