Wpis z mikrobloga

Mirki mam umowę zlecenie, Janusz każe mi robić rzeczy nie zapisane w umowie, i strasznie jest po nas jezdzi, albo do klientów mówi o jak sobie chłopaków wytresuje. Czy jest to wystarczający "ważny powód " żeby złożyć wypowiedzenie i niebplaciccmu żadnego odszkodowania ?? #januszex #pracbaza #prawo
  • 20
@nairoht: Oczywiście, że jest. Polecam przeczytać kodeks pracy. Jeżeli zachowanie spełnia definicje mobbingu, to możesz śmiało to podciągnąć pod ten paragraf, ale ostatecznie i tak zdecyduje sąd.
PS. Sory, źle przeczytałem. Myślałem że chodzi o odszkodowanie od pracodawcy dla pracownika jeżeli pracownik zrywa umowę ze względu na rażące zaniedbanie ze strony pracodawcy. Ogólnie to zrywaj umowę i nie będziesz płacił żadnego odszkdowania.
@naihort: niedoczytałem, masz całkowitą rację.
@turbaniuszdywaniusz: widzisz, próbujesz ze mną dyskutować a nawet nie rozróżniasz kodeksu karnego od cywilnego? Dobre. Poza tym ja go nie straszę, tylko wskazuję mu żeby dobrze wszystko ułożył i wymyślił sobie "ważny powód" pozwalający rozwiązać umowę żeby się zabezpieczyć.