Wpis z mikrobloga

#mpkkrakow #krakow
https://www.eska.pl/krakow/podwyzki-cen-biletow-w-krakowie-bilety-w-krakowie-znacznie-podrozeja-aa-G7qr-fqs3-6WNq.html
Chyba ich kompletnie #!$%@?ło. Patrzcie co planują:

Bilet 20-minutowy, który kosztuje teraz 3,40 zł, zostanie zamieniony na 10-minutowy za 3 złote. Bilet 50-minutowy za 4,60 zł zostanie zastąpiony godzinnym za 6 zł. Natomiast za ten 90-minutowy zamiast 6 zł zapłacimy 8 zł - mówi Sebastian Kowal.

Miasta nie stać na dopłacanie do najtańszego biletu w Polsce za 69 zł. W związku z tym będzie on kosztować 96 zł. Dalej będzie można nim podróżować w każdy dzień i o każdej godzinie - dodaje Sebastian Kowal.


(°°
  • 40
  • Odpowiedz
@ms93: Wszędzie gdzie mieszkalem liczyl sie rozkładowy, ale patrze, że w Krakowie

"Reasumując, organizator, a tym samym przewoźnik komunikacji miejskiej, jest zobowiązany do realizacji zaplanowanych przewozów jednakże bez gwarancji, że usługa przewozowa zostanie zrealizowana zgodnie z czasem wskazanym na rozkładzie jazdy. Osoba podróżująca na podstawie biletu np. 15-minutowego podejmuje ryzyko, że w czasie 15 minut od momentu skasowania biletu, może nie pokonać określonego odcinka trasy, z uwagi na występujące na krakowskich
  • Odpowiedz
@ms93: W Szczecinie na przykład.

https://www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/zalatw-sprawe,zasady-taryfowe-przy-przejazdach-pojazdami-transportu-lokalnego-organizowanego-przez-gmine-miasto-sz

Okres ważności biletu jednorazowego czasowego liczony jest od jego skasowania w pierwszym pojeździe, bądź od czasu wydruku z autokomputera pokładowego lub biletomatu mobilnego, lub od czasu zapisanego na bilecie zakupionym przez telefon komórkowy. Bilet ważny jest według rozkładowego czasu jazdy.
  • Odpowiedz
@Krs90: za każdym razem jak takie rzeczy czytam to się cieszę, że już tam nie mieszkam xD ceny po 15k za metr mieszkania chociaż chętnych brak, bilety 10 minutowe za 3 zł xDD powietrze można gryźć, ludzi #!$%@? wszędzie masowo, patologia z maczetami, pijani Anglicy, kolejki wszędzie, wieczne korki... z tego wszystkiego człowiek jest tak zmęczony, że nawet nie idzie do teatru, więc #!$%@? tam z teatrami...
  • Odpowiedz
Bilet 20-minutowy, który kosztuje teraz 3,40 zł, zostanie zamieniony na 10-minutowy za 3 złote


@Krs90: co #!$%@?? I gdzie ja tym 10 minutowym dojade? Czasami jeden przystanek na takim będzie ciężko przejechać xD Ich do reszty #!$%@?ło już. Niech zostawią ten 20 minutowy tylko niech będzie droższy. A zresztą #!$%@? im w cyce i tak nie korzystam z tego shitu. Teraz jazda hulajnogą na minuty będzie się bardziej opłacała od kupna
  • Odpowiedz
@zexan: pracuję dla swojego krakowskiego pracodawcy dalej, tylko na HO, więc luzik. Co do czasu wolnego to jest lepiej niż w Kraku bo mam fajne tereny rowerowe i to bez spalin, więc mi to odpowiada. Usługi - mam wszystko blisko, 4 duże markety, jak chce galerię to jadę do Katowic, ale ogólnie na osiedlu mam praktycznie wszystko, więc nie odczuwam tak braku. Brakuje mi jedynie ogromnej siłowni w pobliżu bo na
  • Odpowiedz
@Krs90: Koronawirus mocno zbił liczbę korzystających z komunikacji miejskiej, można się było tego spodziewać. Jedyna alternatywa to obcięcie liczby kursów.
  • Odpowiedz
@Krs90: świetny pomysł na zmniejszenie ruchu samochodowego w mieście. Jeśli nikt nie będzie jeździł komunikacja miejska to może należy ją zlikwidować jak wavelo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz