Wpis z mikrobloga

Bardzo ciekawy wpis Janka Śpiewaka z podsumowaniem wyborów, bo rzeczywiście obserwacja jak najbardziej trafna - zarówno jego, jak i Marksa. Ten post ma też walory edukacyjne, bo wszyscy na prawicy żonglują tak pojęciem marksizmu, a większość nawet nie wie co to znaczy i kim ten Marks był opierającą swą opinię na przekłamaniach. A był przecież naukowcem (wybitnym), więc najlepszym sposobem na krytykę tego postaci jest obalenie jego teorii naukowych. Ale trudno obalić coś...w co sami się wpisujecie, prawda? Bo jakby tak nie było, to wyniki wyborów byłyby odmienne i reakcja na nie też. A pomimo upływu 150 lat nic się nie zmieniło. I to rzeczywiście Marks jest największym zwycięzcą tych wyborów!

#polityka #wybory #neuropa #lewica #4konserwy #marks #bekazprawakow #bekazpo #marksizm
Pobierz GoddamnElectric - Bardzo ciekawy wpis Janka Śpiewaka z podsumowaniem wyborów, bo rzec...
źródło: comment_1594798253mXrb1zT91Q8MBIiYGzzlki.jpg
  • 6
@przeciwko78: Skrajne ubóstwo to jedno, a uszczęśliwienie innych ludzi, którzy zarabiali niezbyt dużo, za to stanowią większość to co innego. Rzeczywiście - te pierwsze wzrosło, ale nie jest ono na szczęście jakimś bardziej powszechnym zjawiskiem. A więc gdyby PiS postawił na redukcję skrajnego ubóstwa, ta garstka nie odwdzięczyłaby się dobrym wynikiem, a inne osoby, które wiedziałyby o zmniejszeniu skrajnego ubóstwa, ale nie zyskały na jego redukcji, też by to olały, bo
@GoddamnElectric: Ja rozumiem motywy kierujące politykami, zwróciłem jedynie uwagę na tę nieścisłość.
Rozumiem też czemu ludzie dali się kupić, mimo że w dłuższym okresie to oni najmocniej zapłacą za obecne rozdawnictwo i zatrzymanie modernizacji.
@przeciwko78: Niekoniecznie dali się "kupić" - ich poziom życie realnie wzrósł, rząd zaspokoił ich wymagania. Ja nie oceniam, czy dobrze zrobił, czy źle, czy mógł lepiej, ani nawet sposobu w jaki to zrobił - no ale to jest fakt, że efekt jest jaki jest. Powiem tak - głos na kogo innego z ich perspektywy byłby jak głos prosiaczka na rzeźnika, czy ryby na wędkarza, więc dziwią mnie głosy "ciemny lud ze