Wpis z mikrobloga

Mirki, czy wykorzystywanie carsharingu w ramach rekompensaty uszkodzonego pojazdu w wypadku mogłoby przejść, czy to już za duże kombinowanie, bo w sumie przerzucam wtedy koszty paliwa na towarzystwo ubezpieczeń.
Ogólnie to sprawa wygląda tak, że w wypadku motocyklowym złamałem sobie kciuk, wracam jutro do pracy i dojazd komunikacją miejską bywa dość długi, zawsze wygodniej było dojechać motocyklem. Niestety wypadek ze szkodą na osobie, sprawa dopiero przeszła z policji do prokuratury, motocykla z OC sprawcy nie mogę jeszcze zlikwidować. Czy widzicie tutaj jakąś szanse żeby wyrównać sobie straty?
Inna sprawa to zwrot kosztów za taksówki dojeżdżając do lekarza czy na rehabilitację, czy jakbym na rehabilitację jechał z domu, ale taksówka z rehabilitacji zawiozłaby mnie do pracy, czy to jeszcze jest ok? Niestety praca i rehabilitacja są w innych kierunkach.
Wiem, że zadaję dziwne pytania i pewnie mocno zależą od tego jak bardzo ubezpieczalnie nie chcą oddawać pieniędzy, ale może coś doradzicie w tej sprawie.
#ubezpieczenia #oc #wypadek #motoryzacja #samochody #prawo
  • 4
@meloon: Zgłoś sprawę z OC sprawcy, powiedz że potrzebujesz auto zastępcze na czas naprawy, najlepiej w automacie z racji uszkodzonej ręki i zobaczysz co Ci zaproponują.
@kokus: Problem w tym, że nie ma jeszcze sprawcy, sprawa tydzień temu skończyła obieg w dochodzeniówce i teraz jest u prokuratora. Sprawca na miejscu zdarzenia przyznał się do winy, ale jak się okazało, że mam złamania to sprawa z automatu zmienia się w oskarżenie. W tej sytuacji chyba ubezpieczyciel się na mnie wypcha, bo nie został jeszcze ustalony sprawca zdarzenia, mimo iż wymuszenie było dość oczywiste. Nie mam nawet numeru rejestracyjnego
@meloon: Zostaje Ci wynająć auto za gotówkę, wziąć na siebie Fakturę imienną, a potem starać się o zwrot kosztów - jest ciąg - sprawca się dzisiaj przyznał, jutro wynajmujesz auto, warto byłoby mieć jakąś opinię serwisu ile potrwa naprawa + że przyjęty na serwis. Te wszystkie dokumenty pomogą potem starać się o zwrot kosztów. Najlepiej zadzwoń na infolinię ubezpieczalni, poproś o kogoś kto zna bardzo nietypowe przypadki i pogadaj z nim.
Mirki, czy wykorzystywanie carsharingu w ramach rekompensaty uszkodzonego pojazdu w wypadku mogłoby przejść, czy to już za duże kombinowanie, bo w sumie przerzucam wtedy koszty paliwa na towarzystwo ubezpieczeń.


@meloon: Tu jest kilka tematów - pierwszy jest taki że uszkodzony został motocykl i jako pojazd zastępczy należy Ci się podobnej klasy motocykl (na czas naprawy Twojego, bądź uznane 14dni na zakup nowego w przypadku szkody całkowitej).
Pod tym względem nie ma