Wpis z mikrobloga

Ta gitara ma już ponad 40 lat. W rodzinie właściwie sami muzycy, mama grała na gitarze, tata na trąbce i akordeonie. W gitarze wymieniłem struny, jest nastrojona (są fajne aplikacje na telefon do strojenia, ja wtedy stroiłem z użyciem jakiegoś programu na Windows XP i mikrofonu). Umiem podstawowe akordy, e-mol C-dur G-dur, a-mol ale strasznie się zniechęciłem przez #!$%@? F-dur. Nigdy mi nie wychodził, przez próg palcem wskazującym. D-dur jeszcze jeszcze, ale też dupiato bo dociskam na słabo by był czysty dźwięk.
Widzę u swojej 5-letniej siostry zainteresowanie, narazie keyboardem (Casio CTK-495 - bardziej do nauki).
U rodziców słyszałem, że po prostu poduszeczki na palcach twardnieją im więcej się trenuje... Czy to prawda?
#muzyka #gitaraakustyczna #gitara #naukagrynagitarze
epigraf - Ta gitara ma już ponad 40 lat. W rodzinie właściwie sami muzycy, mama grała...

źródło: comment_1594717877gbjQKnazAXnf30ZsTQzlgm.jpg

Pobierz
  • 9
@epigraf To prawda, palce sie przyzwyczajają, opuszki twardnieją i dźwięk czysty łatwiej wydobyć. Inna sprawa, że przy czterdziestoletnim akustyku zagranie ładnie akordu typu F-dur może być trudne. Warto przejść się do sklepu muzycznego i spróbować na nowym instrumencie, może sie okazać, że ten F-dur nie jest taki straszny i nie trzeba sie mocować z gitarą.
@epigraf

słyszałem, że po prostu poduszeczki na palcach twardnieją im więcej się trenuje... Czy to prawda?


Nie prawda. To są palce Tommy'iego Emmanuela, czlowieka który przegrał na gitarze całe swoje życie. Jak widać struny nadal odciskają na jego ciele piętno. Gitara to nieustanna męka, ból, cierpienie i frustracja. Jeśli nie jesteś na to gotowy, to zaniechaj tej drogi.
m.....k - @epigraf 
 słyszałem, że po prostu poduszeczki na palcach twardnieją im wię...

źródło: comment_1594719022Udx4DyrMgBNtTm0OuO8Xsg.jpg

Pobierz
@meshack Przecież widać, że opuszki są stwardniałe, wyglądają jak odciski na stopach, albo fragmenty dłoni zmienione przez targanie ciężkiej sztangi. Normalne, że kamiennej skóry z wiekiem się nie nabędzie i zawsze struny będą dokuczać ale gdyby nie przyzwyczajenie opuszków, to wymiatanie jak u Emmanuela skończyłoby się ranami i niemożnością gry przez co najmniej kilka dni.
@epigraf:
1. Opuszki twardnieją co zresztą widać na zdjęciu @meshack tylko trzeba wiedzieć czego szukać.
2. Są różne rodzaje strun, jedne bardziej twarde inne mniej. (Ale też różnie wybrzmiewają, zmieniają siłę naciągu, co zmienia też akcję strun, więc to nie jest tak, że założysz inne i wystarczy).
3. Łatwiej niż F-dur się łapie f-moll, czy nawet B-4 (z barą na pierwszym progu), bo można użyć 1 i 2 palca (wskazującego i