Wpis z mikrobloga

Możecie zawołać mi ZaplutegoKarłaReakcji, bo ma mnie na czarno, pewnie po okresie mojego zbrojnego symetryzmu.

@ZaplutyKarzelReakcji: I tak Warszawa drenuje małe miejscowości znacznie bardziej. Wszystkie firmy, które mają zakłady produkcyjne w Polsce powiatowej mają swoje siedziby w Warszawie i tam opłacają podatki. Gdzie pewnie mają zatrudnione kilka-kilkanaście osób. Dlatego też w różnorakich rankingach rozwoju/innowacyjności Warszawa jest tak wysoko. Nie, nie dlatego, że WWA jest super i cool, tylko dlatego, że mamy przeogromną centralizację.

check your privilage y'all
#neuropa #polska #polityka #warszawa
  • 5
Wszystkie firmy, które mają zakłady produkcyjne w Polsce powiatowej mają swoje siedziby w Warszawie i tam opłacają podatki. Gdzie pewnie mają zatrudnione kilka-kilkanaście osób


@MKULTRA: Wiesz misiaczku dlaczego? Bo łatwo się prowadzi firmę jeżeli jesteś anonimowy dla urzędnika, a procedury rozpatruje się w możliwie krótkim terminie. W małych miasteczkach gdzie nadal masz mentalny PRL, wystarczy że podpadniesz Partii np. wieszając banner Trzaskowskiego, a już skarbówka/ZUS urządzi ci demonstrację siły, że się
W małych miasteczkach gdzie nadal masz mentalny PRL


@TeczkiUkladyAgentury: dlatego wszystkie sprawy urzędowe załatwiam w wielu urzędach od ręki w jeden dzień? Serio Panie w urzędach na prowincji są bardziej pomocne, bo mają mniej petentów. Jakieś mityczne nękanie przedsiębiorców przez przerażającą skarbówkę należy wsadzić na półkę z napisem korwinistyczna fantastyka. Mi nawet PIT w urzędzie pomogli wypełnić i mam od swojej skarbówki w miasteczku do 20k mieszkańców, tyle wsparcia, że chyba