Wpis z mikrobloga

#xiaomi #android #redmi3

Jest jakiś sposób na usunięcie logów systemowych?

Chodzi mi o to, że ubywa mi miejsca na telefonie.

Czysto po zainstalowaniu systemu instalowałem kolejne aplikacje aż miałem ich około 30-40. Zaczęło brakować miejsca, więc zacząłem je usuwać. Usunąłem jakąś, a za kilka dni znowu brak miejsca, więc usuwałem kolejną. Doszedłem do około 20 aplikacji. Ale nadal pojawiał mi się brak miejsca. Zrobiłem hard reset.

I znowu to samo. Czysty telefon od jakiegoś pół roku, instalacja potrzebnych aplikacji, dochodzi do około 30-40, brak miejsca, a później usuwanie co kilka tygodni. Obecnie mam około 17 niezbędnych aplikacji i już nie mam czego usuwać. Znowu mam robić hard reset?

Czyszczenie uruchamiałem, dane podręczne aplikacji usuwałem, zdjęć ani plików nie zapisuję w pamięci głównej (wszystko co się da to na kartę). Nawet patrzyłem tym czy jakaś aplikacja mi cache nie robi dużego (i usuwam na bieżąco): https://www.wykop.pl/wpis/46790059/xiaomi-ciagle-ubywa-mi-miejsca-i-pojawia-sie-komun/

Wydaje mi się, że to sam system coś zapisuje, bo miejsce po prostu samo znika. Może jakieś logi systemowe? Kiedyś w Samsungach tak było, że logi systemowe zajmowały 3 GB i można było je usunąć (polecenie działało tylko na Samsungach).
  • 5
@mk321: sugeruje napisac ten post na miuipolska.pl/forum tam siedza spece od miui i przerobek wszelakich, moze ktos ci podpowie, co bezpiecznie mozna wywalic.

Jak rozumiem bloatware od google i xiaomi usuwales?
@PurpleHaze: nie robiłem roota. To co się dało usunąć z Google i aplikacji Xiaomi to usunąłem. Ale część została, bo nie da się ich usunąć.
Ale część aplikacji od Google oczywiście mam zainstalowane (Gmail, Mapy, Kalendarz). Tak samo jak aplikacje od Xiaomi (np. budzik).
Chyba że jakoś inaczej da się usunąć coś jeszcze.

@Mateuszek7: czyszczenie w panelu to pierwsze co klikałem. Nic to już nie daje.