Wpis z mikrobloga

@Absydion: @Dante27: Odpowiedź brzmi: to zależy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przypuszczam, że interesuje Was tylko aspekt zarabiania na pisaniu z książek czy opowiadań. Więc pisanie artykułów, zleceń, czy pisanie do gier odpuszczę w odpowiedzi (a to bardzo poprawiałoby wynik liczbowy). W moim przypadku przed debiutem zarobek wynosił 0, co oczywiste (czyli pierwsze 10 lat). W wieku 18 lat debiutowałem i z samego tego tekstu otrzymałem wtedy
Przypuszczam, że interesuje Was tylko aspekt zarabiania na pisaniu z książek czy opowiadań. Więc pisanie artykułów, zleceń, czy pisanie do gier odpuszczę w odpowiedzi


Znaczy powyzsze to widzialem kiedys stawki czy to np. w ofertach o prace copywritera czy gdzies do jakiegos serwisu, gazety czy np na GryOnline byly podane jak szukali, wiec pi razy oko mozna sobie zalozyc jakies kwoty, zeby nie byc wscibskim i nie dopytywac o caly wyciag z
@Cedrik: Ale miło ()
Jak będę w Polszy to na pewno kupię książkę bo sam kiedyś pisałem creepypasty do neta, więc moje klimaty. Zawsze mnie cieszy jak jakiś debiutant zaczyna wypływać na powierzchnię i ja skrycie wierzę, że kiedyś u mnie nastapi taka sama sytuacja xD Chociaż w sumie to chciałbym coś wydać i tylko tyle. Gratsy (òóˇ)
@Cedrik: Jak to już w kilku miejscach przeczytałem, w Polsce ciężko jest wyżyć z pisania książek, ale da się spokojnie żyć z bycia pisarzem. Różnica polega na tym, że jako pisarz można liczyć na różne fuchy (artykuły, zlecenia, itp.) oraz przede wszystkim spotkania autorskie.
Trochę jak z muzykami - nie zarabiasz na płytach, tylko na graniu koncertów.
Dwa linki w temacie spotkań autorskich:
http://spisekpisarzy.pl/2019/10/spotkania-autorskie-klucz-do-przezycia-z-pisania.html
https://wyborcza.pl/piatekekstra/1,129155,15621261,Pisarska_lista_plac__czyli_ile_zarabiaja_pisarze_i.html
@CJMac: Tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są jeszcze inne wartości, niż sama forsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Na przykład #rozowepaski lubią, jak się ma coś w głowie i ma się jakąś pasje - a jeszcze jak pasja od czasu do czasu przyniesie bonus do portfela to już w ogóle fajnie)

@erajwa: Moje, jak najbardziej - i widziałem, że polecał i się tym
@erajwa: Nie, niestety, to tak, jakbyś prosił o nagranie zabójstwa człowieka, który opisywał jego historie - ja się zjawiam zwykle po fakcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)