Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To herb mojego miasta z dzwonnicy z 1755 r. Miasto przez wieki było własnością, a czasami zdarzało się, że było także siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich, dlatego w herbie widnieją biskupie atrybuty, nie wiem natomiast co znajduję się pod infułą, bo na herb archidiecezji to nie wygląda.
@yosemitesam: Nie ma sprawy, jak będę coś wiedział to dam znać. Na razie dokopałem się do info, że wizerunek który wrzuciłem został przerysowany z dzwonu ufundowanego w 1755 przez ówczesnego burmistrza, który wisi w baszcie na rynku (więc wieża/baszta jest jedną z opcji, która może znajdować się pod infułą, którą zresztą już wcześniej brałem pod uwagę). Niestety trafiam tylko powierzchowne info o dzwonie, chyba przejrzę swoje książki o mieście, może tam
@yosemitesam: Z racji wolnego czasu poszedłem do biblioteki, bo mieli na stanie zeszyty historyczne w których była monografia na temat herbu. Niestety herb z 1755 r. opisany jest, że posiada infułę, krzyż i pastorał, nie ma nic nt. tego na czym infuła stoi, nie mam więc pojęcia co to, prawdopodobnie jest to więc jakieś podium.