Wpis z mikrobloga

Słuchajmy albumów - nie pojedynczych utworów!

7/31

Dzień dobry, pierwszy tydzień za nami, więc chciałbym z okazji "tygodnicy" ( ͡° ͜ʖ ͡°) na szybko powiedzieć parę zdań o mojej działalności. Bardzo dziękuję za wasze plusiki w poprzednich dniach. Nie są to duże liczby i nigdy się nie porywałem na takie. Jednak te kilka osób, które śledzi tag #sluchajmyalbumow - fajnie, że jesteście i w ogóle dziękuję, ściskam was ciepło! ʕʔ

Keep Shelly In Athens - In Love With Dusk (2010)

Gatunek: Chillwave / downtempo / dream pop / lo-fi

Keep Shelly In Athens to greckie duo, którego początki sięgają roku 2010. Wówczas to producent RΠЯ zaczął szukać kogoś z kim mógłby wystąpić wraz z jego nowo napisanymi utworami. Poprzez wspólnego znajomego została mu przedstawiona Sarah Psalti (znana na scenie muzycznej bardziej jako Sarah P.) z którą wkrótce rozpoczęli swą muzyczną karierę już jako KSIA. Nazwa zespołu została poczęta od gry słów Kipseli - jednej z dzielnic Aten.

Pamiętam, że te dziesięć lat temu miałem bardzo dużą zajawkę na chillwave i dream pop. O KSIA dowiedziałem się zupełnie przypadkiem z muzycznego bloga Gorilla vs Bear, którego wówczas przeglądałem, gdzie został zaprezentowany, i był to jeden z tych zespołów, w którym zakochałem się od samego początku. Pamiętam jak strona zespołu w serwisie last.fm miała jeszcze wdzięczny tag "under 2000 listeners", który szybko został wyparty przez szybkie wyprzedanie się albumu In Love With Dusk m.in. dzięki internetowemu hype'owi, co zaowocowało ich pierwszym komercyjnym sukcesem. Duet niebawem podpisał kontrakt z wytwórnią winylową przynależącą do bloga Gorilla vs Bear - Forest Family Records. W styczniu 2014 roku wokalistka Sarah P. ogłosiła swe odejście od zespołu, by móc kroczyć dalej swą muzyczną ścieżką. Współpracowała z takimi zespołami jak Sun Glitters czy MMOTHS. Trzy miesiące po jej odejściu do "zespołu" dołączyła Myrtha, która kontynuowała duo muzyczne. Niestety, ona również na długo nie zagrzała miejsca, bowiem w 2017 KSIA wypuściło kolejny album Philokalia, w którym to popis głosu daje kolejna, nowsza wokalistka - Jessica Bell - która śpiewa w KSIA po dziś dzień.

Każdy kto lubi klimaty chillwave'u powinien sięgnąć po ten album - a właściwie minialbum, bo to EPka. Nawet trochę bardziej upchana niż kiedyś, bo z dwoma bonus trackami.

Można odsłuchać tutaj:

- Spotify
- Tidal
- YouTube

Zapraszam pod tag #sluchajmyalbumow

#muzyka #gruparatowaniapoziomu #chillwave #dreampop #downtempo
Pobierz LisiaRumba - Słuchajmy albumów - nie pojedynczych utworów!

7/31

Dzień dobry, pi...
źródło: comment_15941387322ZeRwpd9uypUx9TSjL0FOL.jpg
  • 3
@JakTamCoTam: Zacytuję sam siebie:

Bardzo często na tagu #muzyka przewijają się pojedyncze utwory, których nie sposób wyróżnić w jakiś konkretny sposób. Odseparowany od albumu utwór traktuję często jak pojedyncze pociągnięcie pędzla z farbą po płótnie podczas gdy cały album tworzy spójny obraz. Słuchając pojedynczych utworów często umyka nam coś co muzycy pragną wyrazić, co trudno zrobić w jednym utworze, a w szczególności w albumach koncepcyjnych. To także dobra okazja, by odkryć