Wpis z mikrobloga

Mirki jak myślicie ile kosztuje filmowanie wydarzeń i platforma do streamowania tego czegoś (w sensie, jakiś plugin w stronę internetowa, gdzie można wykupić sobie subskrypcje żeby oglądać, stronę se umiem zorganizowac, chodzi tylko o sam broadcast)

Albo po prostu wynajęcie kogoś z jakimś dronem/kamerka i zielonym pojęciu, nie musi być pan janusz z kamera na ramieniu i #!$%@? aparatów XD

#pytanie #filmowanie #broadcast #kamerzysta #tosiekameruje #jacinaprawietowideo
  • 13
@PaulStanley:

ile kosztuje filmowanie wydarzeń


jakie wydarzenie, ile dni/godzin, ile kamer, ile ekipy, jakie kamery/światło/audio, jaki efekt końcowy i pewnie z 15 innych pytań które mają wpływ na wycenę

platforma do streamowania tego czegoś

customowa platforma to pewnie setki tysięcy złotych; prawie każdy streamuje na YT, Twitch albo FB bo jest za darmo

po prostu wynajęcie kogoś z jakimś dronem/kamerka


patrz punkt pierwszy
@kj5: 1 max 2 osoby, kamera może i być nawet dobry telefon/go pro, tak jak mowie nie musi być wujek z kamera na ramieniu.

1-2 dni, wydarzenie sportowe, ie potrzebuje obróbki ani dodatkowych rzeczy, materiał może być surowy

A streamy na twitch/yt/fb można w ogóle blokować dostęp tylko dla subskrybujacych?
@PaulStanley:

Ja bym zaczął od 1500 netto w górę ale ciężko powiedzieć bez szczegółów.

Bezpośrednio nie, na YT można zrobić stream prywatny i dodawać maile ludzi; na FB da się streamować do zamkniętych grup facebookowych.
@kj5: XD nie no wiesz, większość ludzi ma średnie pojęcie o tym jak filmować ładnie, jakbym miała ogarniętego kuzyna to bym tak zrobiła XDDDDDDD
No ja wiem ze za talent (i sprzęt) się płaci oczywiście i stad cena. Chodziło mi raczej o to ze umialabym i miałabym czym sama ale wolałabym nie, stad się zastanawiałam nad outsourcingiem i jakie są ceny. Dzięki za rzeczowa odpowiedz
@Pan_Slon: no wyobrażam sobie przynajmniej z dwóch ujęć aczkolwiek jedna kamera tez może być. Jaki ruch. No nie są to motocykle XD wiec taki średni. Tak jakbyś kręcił mecz piłki nożnej w podstawówce.

Odbiorcy - nie wiem. Chciałabym postawić stronę na której byłby dostępny player z tym ale tylko po zalogowaniu jako subskrybujacy. Dzwiek nie ma dużego znaczenia. Może gdzieś w przyszłości przydałby się komentujący (ode mnie) ale na razie nie