Wpis z mikrobloga

@modzelem: Baterie to i tak daje się raczej w wersji demo, czyli postrzelać czy działa, a często w ogóle się nie daje, tego nawet nie biorę pod uwagę. G&G jak wydasz te 1000+ zł to przykładowo dostajesz taką gumkę jaką identyczną inni dopiero dokupują do tańszych replik.
@Murasame cały temat wynika właśnie z tego, że moja G&G odmówiła posłuszeństwa i dostanę za nią zwrot kasy, więc szukam kolejnej repliki. Jeśli mam znów wchodzić w G&G, to przynajmniej seria TR.

@modzelem w replikach z tej półki i tak baterii nie ma w zestawie, to nie problem bo mam lipo z poprzedniej repliki. A co do reszty - serio? Wydając 1600+ zł na replikę mam jeszcze grzebać i wymieniać wnętrze GB?
Wydając 1600+ zł na replikę mam jeszcze grzebać i wymieniać wnętrze GB?


@Krzychu-M: Nie, typ przesadza. Moim zdaniem jak kupisz porządną replikę to rok, dwa możesz biegać z domyślnymi bebechami prócz baterii. A po jakimś czasie może dopiero mosfet, gumka i precka.

Mam CXP APE-R od ICS. Gumkę zmieniłem może po roku, mosfet i preckę może po dwóch-trzech a i tak byłem zadowolony z repliki. No może prócz tłoka bo nie
@echelon_ opowiesz coś więcej co z tym tłokiem? Zmielone zęby na zębatce, czy co się stało? Jeśli to pomoże wydłużyć życie gearboksa, to rozważę downgrade na np. M110 - te 370 FPS powinny spokojnie wystarczyć na miejscówce, na którą jeżdżę, a w razie potrzeby w ICSie jest chyba opcja ekspresowej wymiany sprężyny przez dzielony GB.

Z drugiej strony - nie planuję grzebać w GB przynajmniej przez czas obowiązywania rękojmii (przy poprzedniej replice
@Murasame jestem tego świadom. Poprzednia replika to było właśnie G&G z tej serii Advanced GT - więc myślałem, że przy mojej częstotliwości strzelania to będzie naprawdę replika na lata. No niestety, wytrzymała 11 miesięcy. ;) Na szczęście zakupy w polskim sklepie + rękojmia = zwrot pieniędzy, bez problemu w tym przypadku.
@modzelem pewnie, jak się uprzeć to i Tokyo Marui można poprawić... ;) Mi zależy na tym, żeby strzelała w miarę przyzwoicie na dystansie 50-60m, ale przede wszystkim, żeby się nie posypała po niecałym roku sporadycznego niedzielnego strzelania.
@Krzychu-M: Zmielony ostatni (czy tam pierwszy) ząb na tłoku. Ja miałem pecha do dwóch tłoków z EBB i sypały się albo przy M130 albo już przy M120. Ale o dziwo tylko ja miałem ten problem bo pytałem jednej czy dwóch osób posiadających tę samą replikę i u nich było spoko. W każdym razie teraz mam tłok z metalowymi zębami, bez EBB i jest spoko. Inna połówka GB latała chyba na M100,
@echelon_ okej, no to może po prostu tak jak ja miałeś pecha do repliki ;) wcześnie się u Ciebie pojawił ten problem? Jest problem z ze znalezieniem takiego zamiennika tłoka, czy to w miarę standardowa część? Oczywiście już pomijając EBB.
@Krzychu-M: Jeden tłok zmieliło mi chyba przy przebiegu poniżej 1k kulek, drugi 10k. Tłok jest standardowy jak większość części w środku GB.
Myślę, że ogólnie CXP APE (R) jest spoko repliką ale dziś może brałbym górną połówkę GB gdzie się sprężynę szybciej wymienia.