Wpis z mikrobloga

@Wilczarz: polecam znaleźć kogoś z kim będziecie w stanie potrenować godzinkę, dwie w tygodniu - działa cuda, jak ktoś jest ogarnięty to pokaże dokładnie jak się z psem obchodzić, ale warto zacząć jak najwcześniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wilczarz: tak z świeższych pozycji polecę to
Po za tym filmiki na yt z John Doga są takie dość łopatologiczne.
Ale szkolenie z kimś doświadczonym na żywo to super sprawa i polecam najbardziej jakieś fajne psie przedszkole. Fajne czyli takie gdzie są małe grupki, zaangażowany prowadzący i zajęcia nie polegają na puszczaniu szczeniaków luzem żeby się że sobą bawiły.
@Wilczarz: Ja trafiłem na świetną behawiorystę. Więcej nauki wyciągnąłem chyba ja sam niż nawet ten psiak. Przede wszystkim uczy postępowania z psem i sposobu myślenia pieska, żeby można było nawiązać z nim przyjacielskie i zrozumiałe relacje. Oczywiście książki też warto poczytać :))
Więcej nauki wyciągnąłem chyba ja sam niż nawet ten psiak.


@Veuch: szkolenia są dla ludzi tak naprawdę ;)

@Veuch: no nie jak najwcześniej. Psy do treningu nadają się nie wcześniej niż od 8 tygodnia


@PMV_Norway: dlaczego 8? Trening ma różne oblicza, to nie tylko siad/łapka czy nie wiem, do mnie. Trening to nauka posłuszeństwa, zasad, obcowania z człowiekiem, socjalizacja psa z otoczeniem. Szczeniaki poddawane są stymulacji neurologicznej, uczone są