Wpis z mikrobloga

Wiecie jak zmniejszyć rozmiar pliku pdf eksportowanego z indesign-a?
Przygotowałem portfolio w którym mam załączonych dużo plików graficznych, które po wyeksportowaniu ma rozmiar 40 MB. Chciałbym zejść conajmniej do 10 MB.
W tym momencie mam ustawione 150 dpi - przy 72 dpi obrazki wyglądają fatalnie.
Wyczytałem w internecie, że można zmniejszyć wymiary strony w pikselach, ale plik był początkowo przygotowywany do wydruku, więc kiedy zmniejszam stronę, całe portfolio się rozwala.
Jakiekolwiek strony do kompresowania pdf masakrują jakość obrazków.
Zna ktoś sposób jak sobie z tym poradzić?( ͡° ʖ̯ ͡°)
#adobe #indesign #grafika #pytanie #grafikakomputerowa
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Czarna_ksiazka: Tutaj może być rzeczywiście powód, bo większość z nich jest bardzo duża.
Problem w tym, że jest ich załączonych kilkadziesiąt(,)
@bmstr: niestety portfolio w pdf swoje waży i jeśli chcesz zachować dobrą jakość to waga też będzie wysoka. Spróbuj może taki 40 MB plik zapisać jako zoptymalizowany pdf za pomocą adobe acrobat dc. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś miał naprawdę niezły algorytm do kompresowania pdfów i potrafił czynić niezłe cuda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ledoux: próbowałem, ale w moim pliku znajduje się dużo obrazków, które po wyjściu z takiego kompresora wyglądają fatalnie( ͡° ʖ̯ ͡°)
@bmstr: przy eksporcie do pdfa masz ustawioną kompresję jpg? Jak tak to spróbuj zmniejszyć jakość. Ewentualnie możesz spróbować wydrukować do pdfa na własnych ustawieniach, może pomoże
@Obscured: @ledoux: @jarzabek: @jarzabek: @sorasill: @Czarna_ksiazka:
Wpadłem na rozwiązanie( ͡º ͜ʖ͡º) Może trochę lamerskie, ale działa( ͡~ ͜ʖ ͡°):
Najpierw eksportuję cały plik w postaci oddzielnych stron w formacie jpg - indesign je wtedy spłaszcza.
Potem po prostu wrzucam każdą stronę w jpg do nowego pliku z ustawioną stroną o identycznych wymiarach, dlatego wszystko ładnie pasuje. Taki