Wpis z mikrobloga

Chce pograć w coś długiego i przyjemnego, ostatnią taką grą u mnie był wiedźmin 3, bardzo mi się spodobało, niestety wiem, że to wysoka poprzeczka i pod względem fabuły, klimatu i oryginalności raczej nie znajdę już takich tytułów (chociaż pod względem samej grywalności i mechaniki to pewnie znajde nawet lepsze). Ale kiedyś grałem w assasin's creed IV i mi się podobał, fajnie się pływało tymi stateczkami i eksplorowało, główny bohater charyzmatyczny, fabuła calkiem ciekawa. No misje już były gówniane, walka tez, bo to takie schematyczne było i bez polotu, w wiedźminie zupełnie inna bajka.

To jakie gierki mi polecacie? Myślałem nad Assasin's creed origins

#pcmasterrace #gry #przegryw #kiciochpyta #wiedzmin3
  • 31
@Thachi: grałem jeszcze w skyrim kiedyś z takich gierek i na poczatku mnie wciagnal, ale potem jakos tak w dupie miałem tą fabułe, to wszystko takie sztuczne mi się wydawało i przeszkadzało mi to ze główny bohater nic nie gada, wiec to raczej nie mój typ gry, czułem taką samotnośćxD
@Thachi: Jak lubisz RPG z dobrą fabułą to polecam Deus Ex:bunt ludzkosci.
To są co prawda inne klimaty niż wiedźmin bo zamiast quasi-sredniowiecza masz zrobotyzowany swiat przyszlosci.
Do tego jest dużo elementow skradankowych ale jest mozliwosc rozwijania postaci tak by gra przypominała bardziej gre akcji.

Masz wyrazistego głównego bohatera, wciągającą nietuzinkową fabułe.
Do tego czas gry , choć na pewno nie dorównuje wiedźminowi, to jak na dzisiejsze standardy jest całkiem długi,
nie próbowałeś jeszcze gta?

gta 5


@WcaleZeNie: @zaye93: Wygłoszę teraz mega kontrowersyjną opinię ale ciekaw jestem czy są tutaj ludzie tacy jak ja.
Czy tylko ja uważam, że jeśli porównywać gre singleplayer GTA IV vs GTA V to czwórka jest lepsza?
W sensie , lepsza i mroczniejsza fabuła, mniej cukierkowatości, dużo lepsza fizyka świata przedstawionego (realistyczny model zahowania pojazdów) , bohater z którym można się identyfikować oraz gorzka puenta wyrażona
@arek4444: co do fizyki się zgadzam, był przedewszystkim lepszy model zniszczenia pojazdów i ogólnie jeździlo sie jakoś tak bardziej realistycznie. Niestety optymalizacja czwórki pod pecety ssie(spadki fps)
Niestety optymalizacja czwórki pod pecety ssie(spadki fps)


@WcaleZeNie: Wybacz ale nie kupuje tego uzasadnienia.
Słaba optymalizacja to jest coś jest utrapieniem 2-3 lata po premierze.
Jak ja ją ograłem na kompie kupionym za jakieś 1500zł w 2012 roku to nie miałem w ogóle żadnych problemów.
Poza tym kwestie techniczne to zupełnie inny temat niż poziom artystyczny danego dzieła który dla mnie w przypadku czwórki jest dużo wyższy niz piątki.