Wpis z mikrobloga

#motocykle

Kiedyś tu ktoś pisał, że xgrip mu popsuł fona od drgań, czyli, że soczewka mu się odklejać zaczęła i aparat miał popsuty focus. Czy słyszeliście o tego typu przypadkach?

Druga sprawa, jakbyście zostawili moto np. pod galerią na 4 godziny, to byście wyczepiali uchwyt xgrip w obawie przed banalną kradzieżą uchwytu czy nie obawialibyście się? Co w przypadku, gdyby ktoś Wam ukradł uchwyt, nic? (bo odkręcenie ręką, typowej podróbki xgripa to około 10 sekund, bo pokrętło do regulacji wystarczy odkręcić, bo nie jest na imbusa)
  • 12
1) nigdy nie słyszałem o kradzieży x-rama, choć mam go i ja, i wielu znajomych. Na motocyklach, na rowerach, w kabrioletach
2) iPhone'y (zarówno 11 jak i 6s plus, serio) nie znoszą tych drgań (moto + offroad) i po prostu klęka aparat. Naprawiają na gwrancji. O ile nadal masz ;)
3) na moto możesz zamontować po prostu zabezpieczenie do x-rama: RAM-KNOB3LU lub RAP-S-KNOB5U, ale jeśli jeździsz off, to poszukałbym jakiegoś Garmina ;)
@Hamza: ja tam mam podróbkę od majfrenda, toteż nie zabezpieczam. A o tych drganiach pierwsze słyszę, chociaż w sumie może coś w tym być. Zobaczy się po sezonie, czy działa :D
@Hamza: mi i różowej aparat w P20 przestał ostrość łapać, rozważaliśmy taką opcję że to od x-gripa. Co do kradzieży to mamy pokrętła antykradzieżowe na wszelki wypadek, takie jak to link
@Drooz666: @pawkow: niby fajne pokrętła, ale 55 zł, wyraźnie droższe od chińskiego xgripa

A co do Waszych P20, to mowa o 2 smartfonach? Oba były na xgripie i u obu ten sam problem się zrobił? No to możliwe, że od xgripa... A z ciekawości, ile miesięcy musieliście jeździć by tak się stało? I na gwarancji jeszcze były fony, nie było problemu? I Zgaduję, że jeździliście normalnie po asfalcie
@Hamza: tak mowa o 2 smartfonach, aparaty gubiły ostrość i szumiały (dźwięk sprzęgania). W jednym gwarancja uznana, w drugim problem sam ustąpił. W jednym problem wystąpił po 2 miesiącach, w drugim po roku. Tak jazda tylko asfalt, szutry jeżeli gdzieś przypadkowo trafiliśmy.
Kiedyś tu ktoś pisał, że xgrip mu popsuł fona od drgań, czyli, że soczewka mu się odklejać zaczęła i aparat miał popsuty focus.


@Hamza: Akurat o to najmniej pretensji miał bym do uchwytu na telefon. To w innym nie było by szans na taką usterkę? Nie wiem, mają jakieś dodatkowe przyczłapki do stabilizacji aparatu? :D
To tak, jakbym ja miał pretensje, bo zamontowałem w samochodzie uchwyt magnetyczny, przez który popieprzyła mi