Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@The_Joker: @yuim: @Init0: możecie wymienić jakieś zalety tego RedHata? Na Linuxie siedzę od zaledwie 2 lat, konkretnie Ubuntu. Używam do Android Studio i innych IDE od JetBrains. Co można zyskać zmieniając dystrybucję?
  • Odpowiedz
@The_Joker: Red Hat Enterprise Linux (RHEL) to distro serwerowe, płatne, z dostępnym wsparciem inżynierów Red Hat. Bardzo konserwatywne, długo wspierane, bardzo bezpieczne. Generalnie wsparcie dla jednego wydania wynosi nieraz 10 lat.

Klonem RHEL jest otwarty CentOS pozbawiony lukru od Red Hat - wszystko co było otwartoźródłowe i można było zostawić zostało zostawione, dodatki zostały usunięte, masz ~90% tego co normalny Red Hat i jeśli kiedyś chcesz migrować na RHEL albo to
  • Odpowiedz
@Ilythiiri: Myślałem o RHEL, bo na fedorze pojawiają się problemy po aktualizacjach np teraz najnowszy kernel - losowo po reboot nie działa touchpad. W najnowszym Ubu też często pojawiają się problemy z różnymi funkcjami np Bluetooth, albo Thunar (jestem na XFCE) wywala błędy (mimo tego ze działa poprawnie). Apport pokazuje swoje cudowne okienko dość często:) Stąd moje pytanie o RHEL. CentOs nawet nie biorę pod uwagę.
  • Odpowiedz
@The_Joker: Nie wiem ile lat siedzisz na Linux, ale ja przesiadłem się w pełni na ~1 roku studiów. (pierwszy rok robiłem 2 razy ale to nie istotne ;-D ) Od tego czasu minęło ~9 lat. Jakoś ze 3-4 lata temu mając już naprawdę dużą wiedzę jak radzić sobie z Linux (od strony użytkownika) zacząłem dosłownie skakać po dystrybucjach. (wcześniej rzadko zmieniałem, zawsze wracajac do Ubuntu)

Jakie efekty? Zwiedzilem Debian, Fedora, OpenSuse,
  • Odpowiedz
@Ilythiiri: Od Ubu 7.04 jestem wyłącznie na Linuxie (jeszcze mam płytę z shipit Cannonicala:) ) Też skakałem już po wszystkim i zawsze wracałem do Xubuntu. Najdłużej był po Ubu, Debian Testing:)
  • Odpowiedz