Wpis z mikrobloga

84 - 1 = 83

Tytuł: Rozważna i romantyczna
Autor: Jane Austen
Gatunek: powieść
★★★★★★★

Akcja powieści dzieje się pod koniec XVIII w. w Anglii i jest to dobra pozycja, jeżeli chcemy się przyjrzeć, jak wyglądały stosunki społeczne i normy obyczajowe zamożniejszych warstw społecznych w tamtych czasach. Na tym tle śledzimy pierwsze miłosne rozterki dwóch sióstr, które z powodu odmiennych temperamentów przeżywają je w zupełnie odmienny sposób. Powieść ta świetnie pokazuje, jak ważna jest umiejętność zachowania równowagi między rozsądkiem, a emocjami.
Książkę czyta się przyjemnie. Autorka posługuje się piórem bardzo sprawnie - z humorem, lekkością i stylem. Jest to powieść obyczajowa i romans na wysokim poziomie.

#bookmeter #czytajzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1592727639avhd76SHgeGhZG68iyPZwD.jpg
  • 8
@haliczka: właśnie jestem w trakcie i niesamowicie mnie wciągnęła, jednak przez styl w jaki jest napisana długo mi się schodzi na jej przeczytaniu mimo że nie jest to długa powieść.
Czytałaś może duma i uprzedzenie?
@ataeB: Czasami do stylu trzeba przywyknąć, a potem jest z górki :) "Dumę i uprzedzenie" czytałam parę lat temu i wg mnie jest lepsze niż "Rozważna i romantyczna". A Ty czytałaś?
@haliczka: nie. zastanawiałam się od której zacząć, ale „rozważna...” była na promocji to kupiłam. Teraz żałuje, ze nie przeczytałam „duma i...” kiedy była lektura w szkole.
@ataeB Myślę, że to nie ma znaczenia od której zaczniesz. Obydwie są ciekawe i warte przeczytania. Nigdy się z nią w szkole nie spotkałam, nie wiedziałam, że to była lektura.
@haliczka: ja miałam w liceum, ale wtedy inne książki były mi w głowie. Na pewno ja kiedyś przeczytam, bo „rozważna...” jestem zachwycona, już nie mogę się doczekać jak to się skończy. Zostało mi 80 stron