Wpis z mikrobloga

@Bomboniusz1986: usuwasz partycję 450mb środkową, restart i pusty obszar moożesz użyć do rozszerzenia.

Partycja odzyskiwania nie jest ci do szczęścia potrzebna. System warto bowiem wgrać na świeżo jak padnie a nie z recovery.

Do działania Windows potrzebujesz tylko pierwszych dwóch partycji także nic nie ma prawa się popsuć
@Bomboniusz1986: Przede wszystkim usuń partycję rozszerzoną na wolnym miejscu, tak jak powiedział @Kryspin013
Możesz kombinować czy da się przesunąć tę partycję odzyskiwania na koniec dysku (nigdy nie potrzebowałem robić takich fikołków, więc nie wiem czy to faktycznie możliwe). Jeśli się nie da, to wtedy powiększ tę partycję odzyskiwania o wolne miejsce a potem ją zmniejsz znowu do 450 MB tylko od drugiej strony (zdaje się, że kreator pyta czy zaczynać od
@dktr już ogarnięte apką minitool partition wizard, żadnego usuwania, zrobiłem z tego wolnego miejsca partycję f niech będzie, program zassał z partycji f wolne miejsce do c i jest pięknie ( ͡ ͜ʖ ͡) dziękuję za pomoc wszystkim ( ͡ ͜ʖ ͡)
@GrindujTopy: wygodne na pewno ale pod wieloma względami upierdliwe:

1) zawsze masz stare wydanie systemu i całą stertę łatek do pobrania po instalacji, jak laptop ma np.3-letnie recovery to masz system sprzed trzech lat i te wszystkie łatki się muszą znowu pobrać
2) stare wersje sterowników do sprzętu
3) masa śmieci od producenta zapychająca niepotrzebnie system

Instalując Windows z pendrive idzie to piorunem, szczególnie na SSD a zyskujesz:

- świeże ISO
@Singularity00: nie wiem czy zauważyłeś ale w przypadku laptopów często wersja systemu przygotowana przez producenta sprzętu działa dużo lepiej niż czysty Windows bez modyfikacji.
fakt, będzie miał już zintegrowane łatki ale co do sterowników nie zawsze jest tak jak piszesz. bywa, że w Windows Update pobierze Ci sterownik uniwersalny lub starą wersje dedykowanego.
brak bloatware jak najbardziej na plus, chociaż bywa, że przez to jakieś funkcje nie działają lub działają nie
@GrindujTopy jeżeli można, ta cała akcja była spowodowana tym, że drukarka mi przestała działać po aktualizacji, przeprowadzenie aktualizacji poprzez Windows nic nie dało, dopiero zainstalowanie ręczne łatki i ponowna reinstalacja softu od drukarki przyniosła efekt w moim Brother, może dla potomnych #drukarki #windows
@GrindujTopy: no ja się nie spotkałem z tym by system przygotowany przez producenta działał lepiej niż czysty + niezbęny soft/sterowniki. Oczywiście zdarzały się od lat modele premium gdzie syfu było zero lub bardzo mało ale niestety większość producentów traktuje nowy sprzęt jako okazję do wrzucenia wszystkiego syfu z jakim zgłoszą się do nich producenci z propozycją reklamy. SSD trochę to przykrywa, ale nadal nowe laptopy działają często żałośnie wolno przez to