Wpis z mikrobloga

Mircy, reaktywuję swoje rolki, właśnie zakładam nowe kółka i mam cholera problem z ostatnią śrubą. One kiedyś miały hamulec ale go zdjąłem, dlatego śruba tak odstaje. Z jednej strony odkręciłem ale z drugiej za cholerę niczym nawet nie drgnie. Popsikałem wd40, próbowałem odkręcić, podważyć, wybić z drugiej strony i cholera nic. Aż tak się zapiekła, czy śruba od hamulca jest jakaś inna? Rolki leżały spokojnie 6-7 lat, wcześniej były katowane codziennie niezależnie od warunków.
#rolki
  • 12
@4x80: Czyli powinienem to tez wykręcić jak wykręciłem z drugiej strony czy po prostu rozruszać i wybić? Bo w reszcie kółek jak z jednej strony odkręciłem to z drugiej sama wypadała, tylko że ta powinna trzymać też hamulec i zastanawiam się czy nie jest inna
@leworwel: Huh, to #!$%@?. Widzisz jak ośka wygląda. Kiedyś żeby to rozwalić musiałem koło rozerżnąć i przeciąć te ośkę. Ale może da radę szliwnąć kątówką tę śrubę czyli łeb na równo z szyną i potem podważyć śrubokrętem, nagiąć szynę i wyjąć ale szyna się odkształci i nie wiem czy w ogóle puści bo aluminium grube.

Pomyślę, rano pogapię się na rolki i pomyślę. Może coś się da ale cienko to widzę