Wpis z mikrobloga

@Goglez: powiem krótko: nie zrozumiesz F# bez rozumienia C#. Nie traktuj ich jak zamienniki, którymi nie są. Traktuj oba jako osobne narzędzia. I polecam świeży filmik na yb z prezentacji Marka Seamanna gdzie masz przykłady kiedy F# > C#
bacteria - @Goglez: powiem krótko: nie zrozumiesz F# bez rozumienia C#. Nie traktuj i...
@bacteria ależ gadasz głupoty.

@Goglez oczywiście, że zrozumiesz f# bez c# - nie słuchaj takich bredni.

F# jest funkcyjny. Bardzo fajny język niestety nawet w skali całego świata, a nie tylko Polski, niszowy.

Od niego zaczynałem przygodę z programowaniem i analiza danych. Na fajniejsze tutoriale online niż c# a przynajmniej około 6 lat temu był taki stan rzeczy. Może się coś zmieniło.
@bacteria ok, czyli twierdzisz, że nie zrozumiem F# bez C#?
Uwielbiam takie odsyłanie do np godzinnego filmu nie podając odpowiedzi. Trochę w stylu Elektroda.

Nauczyłem się F# bez znajomości C#. Da się.
@inny_89: w kontekscie w którym pyta OP, tj. porównywania roznic c# i f#, kiedy użyć którego i jak się dopełniają uwazam, ze nie da się odpowiedzieć nie znając c# na zaawansowanym poziomie. OP wyraźnie napisal, że zna C# na "jakimś podstawowym poziomie" i nawet gdyby sam Jon Skeet mu odpowiedział to nie ma najmniejszych szans, że OP z obecną podstawową wiedzą o c# zrozumiałby odpowiedź. I nie łap mnie na siłę
@bacteria no to odwrócę pytanie bo wydaje mi się, że bardzo dobrze rozumiesz co chce op (możliwe, że bardziej niż on sam)

Czy bez super zaawansowanej wiedzy o F# jesteś w stanie zrozumieć C#?

Mi się wydaje, że jeśli op usłyszałby odpowiedź typu:
Jeden jest funkcyjny drugi obiektowy. Jeden bardziej nadaje się do pracy z transformacja danych a drugi nieco mniej.
Uważam, że taka odpowiedź wniesie znacznie więcej do życia opa niż
Jeden jest funkcyjny drugi obiektowy. Jeden bardziej nadaje się do pracy z transformacja danych a drugi nieco mniej.


@inny_89: jedno wielkie XD Od początku miałem przeczucie, ze albo trolujesz albo liznąłeś jakiś tutorial hello world i okrzyknales się ekspertem.. Nie jesteś wart ani minuty więcej mojego czasu.
@bacteria: @inny_89: Skoro dyskusja nadal trwa, to może sprecyzuję - skoro MS woli wydać dwa języki zamiast skupić się na jednym, to widocznie jeden ma jakieś przewagi nad drugim, a drugi nad pierwszym. Chodziło mi właśnie o to, kiedy który jest lepszy/gorszy, albo jak mogą się uzupełniać, który do czegoś się nadaje lepiej niż drugi i dlaczego, co lepiej działa w F# na tyle że warto go zastosować zamiast C#
@Goglez: obejrzyj filmik Opie. Dokładnie odpowie na Twoje pytania.

@inny_89: dobra dobra skoncz pajacować. Już pokazałeś że pojęcia nie masz co to jest jezyk obiektowy - f# i c# oba są obiektowymi jezykami tak sami jak oba są jezykami proceduralnymi. Funkcyjnym nazywa się paradygmat programowania a nie języki. Odsylam do filmiku oraz serdecznie goszczę na czarnej ignorancie.
@bacteria koleżko czemu jesteś tak agresywny? Dlaczego nie potrafisz odpowiedzieć na zadane pytania?
Dlaczego jesteś tak wulgarny?
Pajaca dziecko to robisz z siebie tak się zachowując.
Właśnie pokazujesz poziom forum elektroda u progu jego świetności.

Napisz proszę kiedy warto używać F# a kiedy c# pajacyku a nie gwiazdorzysz.

Nie pozdrawiam
@bacteria no ty chyba z drzewa spadłeś jeśli myślisz, że pójdę na bajeczkę, że języka nie nazywa się funkcyjnym.
Masz i zgłoś poprawki: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/F_Sharp

I o zgrozo tutaj trolu stronka od MS: https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/fsharp/what-is-fsharp

Powiedz im, że f# nie jest funkcyjny co ty sobie tak wymyśliłeś.

@Goglez tak naprawdę to główna różnica to podejście w samej różnicy jaka jest między programowaniem funkcyjnym a obiektywym.

Kiedyś różnice między c# a f# były bardziej znaczące