Wpis z mikrobloga

Mirasy, z różową przygarneliśmy małego kitku.
Mały, głupi jak but, trochę za młody na adopcję ale sytuacja nagła (9 tygodni)
No i mam kilka pytań:
1. Kot aktualnie je suchą karmę (na wagę z zoologa) saszetki whiskasa (tymczasowo, wiem że be ale z różowym jesteśmy studentami i przez wyprawkę dla kota zostało nam 5 dych do wypłaty xD, po wypłacie planujemy kupić brit/josera, slyszałem też coś o appettite czy jakoś tak). Tu się rodzi pytanie (a nawet 2 xD) - ile taki kot powinien jeść? Pierwsze kilka dni jadł w zasadzie do syta, aktualnie trochę odchodzę od tych saszetek żeby do suchej karmy się przyzwyczaił (ale też nie wiem czy powinienem - młody kot ostatecznie, z drugiej strony te saszetki jebią niesamowicie xD).
2. Pytanie drugie, post gastronomiczne - ja wiem że dieta, wiem że mały ale czy kocie dwójki zawsze tak walą czy to minie z wiekiem/dietą? xD Kuwetę ma krytą (co prawda wyjąłem drzwiczki żeby było jej łatwiej), żwirek mamy drewniany brylujący.
3. Kot ma drapak w którym sam bym w sumie chętnie pomieszkał. Drapak to bardziej wieża, na słupkach ma linkę (bodajże sizal). Kompletnie go nie drapie - znaczy, ona w sumie nic nie drapie ale mieszkanie wynajmujemy i wolelibyśmy żeby jednak drapała drapak. Kiedy takie koty zaczynają drapać obiekty? W drodze mamy jeszcze drapak z kartonu na wszelki wypadek xD

Dorzucam #pokazkota, #!$%@? i Swędziwór niestety nie przeszły przez różową, aktualnie jest Zaraza xD
Balkon zabezpieczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koty #kot #zwierzaczki #zwierzeta #kiciochpyta (wyjątkowo pasuje xD)
A.....x - Mirasy, z różową przygarneliśmy małego kitku.
Mały, głupi jak but, trochę ...

źródło: comment_1592379393xFPeBHjNuiB6EUAZZ7qEFl.jpg

Pobierz
  • 90
@Archix: Trochę porad z mojego doświadczenia

1. Kociak jak i dziecko, mały intensywnie rośnie i powinien jeść dobrze w tym czasie. Karmy typu "junior" przeważnie mają większą kaloryczność właśnie po to. Co do ogólne karmienia, bardzo wygodne jest przyzwyczajać kota od małego, do suchej karmy i do tego, że ma on karmę wolnostojącą czyli non-stop w misce i je kiedy sobie chce. Ułatwia to życie właścicielom niesamowicie. Sucha vs mokra to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Archix: przelicz sobie na zawartość mięsa. Co z tego że wyjdzie 75 gr za saszetkę, jeśli kotek musi wpierdzielić dziennie ze 4 takie żeby dostarczyć swojemu organizmowi tego co naprawdę ważne - czyli przyswajalnego białka zwierzęcego. A resztę musi wysrać - i stąd jebiące dwójeczki. A co do picia to pomyśl nad jakimś poidełkiem. Koty to uwielbiają. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz tanio - mi się rok temu udało na Allegro
@Archix: Pamiętaj żeby wodę miał daleko od jedzenia, koty nie chcą pic wody stojącej obok jedzenia + wymieniajcie mu przynajmniej raz dziennie wodę. Ważne zwłaszcza w czasie upałów żeby się kitku nie odwodniło :) Jak zmienisz karmę to zmienią się kupy, polecam kupowanie na necie, jest taniej. My kupujemy Feringa mokrą, karma śmierdzi, ale kocie odchody już nie ;p Suchą kupujemy Purina, sucha służy bardziej jako smakołyk. Co do ilości -
@Phatee: Zmiana diety była nieunikniona, wcześniej dostawała resztki z obiadu xD
Już ją zachęcałem do drapaka, ale aktualnie jej główna metoda wyładowywania energii to bieganie po mieszkaniu i targanie pluszaka xD Na zabawy też narzekać nie może, zazwyczaj "wybawiamy" ją tak że śpi potem bite kilka godzin.

@Catmmando: 1. Whiskas Junior wcina, suchej średnio chce ruszać (z różową mamy spiny o to - ona jest za mokrą, ja raczej za
@Archix: Ogólnie od jedzenia :) U mnie maja z jednej strony kuchni miski z jedzeniem mokrym/suchym, a z drugiej strony kuchni miskę z wodą.

U mnie kot jeden uwielbia myszki z piórkowym ogonem, kosztuje to grosze. Myszki walają się po całym mieszkaniu i wieczorem znosi je do łóżka i śpi z nimi i z nami xD
@Archix: z wodą pomaga fontanna, jest łatwiej dostępna dla kota, świeższa i masz pewność że zawsze będzie w misce. Wodę stawiaj w innym miejscu niż żarcie. Jeśli chcesz go dodatkowo oswoić i zachęcić do dotyku, to dawaj mu też żarcie z ręki, teraz będą trochę śmierdzieć, ale za rok podziękujesz. Na ilość żarcia zwracaj uwagę jak będzie większy, teraz to nie ma sensu, bo musi się #!$%@?ć aby urosnąć i srać.