Wpis z mikrobloga

Będę niedługo decydował się na implant górnej szóstki i mam do wyboru implanty dwóch producentów – Alpha Bio lub Astra Tech za odpowiednio 2500zł lub 3500zł. Dowiedziałem się, że ten drugi jest zdecydowanie lepszy, łącznik jest lepszy, a dodatkowo możliwość późniejszej rozbudowy będzie łatwiejsza i są to zdecydowanie popularniejsze implanty, wiec w razie problemu znajdę pomoc w większej ilości klinik. Wstępnie zdecydowałem się na Astra Tech, ale zastanawiam się czy faktycznie warto dopłacić 1000zł do tego droższego implantu.

#stomatologia #implantologia #implanty #dentysta
  • 7
@Tuptol: Łącznik indywidualny, korona metal-porcelana lub pełnoceramiczna za pół roku. Nie wiem czy przykręcana czy doklejana, bo na razie wszystkiego dowiedziałem się zdalnie/mailowo.
@ZoNKeR jak łącznik indywidualny, to gicik.
Ogólnie, jeśli chodzi o ceny, to dentyści czasami po prostu mają większy rabat przy zakupie większej ilości :> Albo dostali gratisy przy którymś zamówieniu i korzystają z tego. Co totalnie nie oznacza, że te implanty nie są dobre, bo równie dobrze mogą być i tani i wytrzymałe.
Polecam zacząć się zastanawiać nad typem korony, to wtedy szybciej wszystko pójdzie.
Ogólnie sama poszłabym w stronę przykrecanej. Później,
@Tuptol: Super, dzięki. A jeżeli zastanawiać się już nad koroną to pomiędzy tymi koronami jest 500zł różnicy i tutaj też skłaniałbym się ku pełnoceramicznej, warto? Czy taka metal-porcelana jest w czymś gorsza? No i będę miał na względzie, żeby przed implantacją zapytać o te dokręcanie/klejenie.
@ZoNKeR ogólnie to jest tylko i włącznie kwestia indywidualna czy nie będzie Ci przeszkadzać za xx lat, jak dziąsła się osuną, bo to jest normalne i będzie widać lekko ten metal. Nie jest on do połowy korony, a szczególnie, że jest to 6, więc ząb raczej jest schowany, chyba, że masz uśmiech od 7 do 7 :D Dentyści raczej zalecali u mnie w gabinecie zakładać metal-porcelana, bo to totalnie nie ma różnicy
Tuptol - @ZoNKeR ogólnie to jest tylko i włącznie kwestia indywidualna czy nie będzie...

źródło: comment_1592382878ha04r9TGmpkd0kev94r72T.jpg

Pobierz