Wpis z mikrobloga

Mirki co sądzicie o takiej działce? Wymiary 20m x 100m, układ stron świata jak na załączonym obrazku. Myślę o budowie domu parterowego z użytecznym poddaszem. Od strony drogi był by gabinet i kuchnia, od ogrodu salon z dużym tarasowym oknem. To mnie najbardziej zastanawia, czy nie będzie za mało oświetlony ponieważ będzie w kierunku północno-zachodnim. Od strony południowo-zachodniej (między kuchnią a salonem) było by również duże okno do ziemi przez które by wpadało sporo słońca. Działka ma dostępne prawie wszystkie media wzdłuż drogi ale niestety nie jest uzbrojona.

#budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #dzialka #geodezja
lyjzer - Mirki co sądzicie o takiej działce? Wymiary 20m x 100m, układ stron świata j...

źródło: comment_1592164187wmxGFfGgDBYx2ho3KSziFp.jpg

Pobierz
  • 16
Jeszcze co do wymiarów to mogła by być krótsza i szersza :D no ale to działka "w rodzinie" więc nie będę wybrzydzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lyjzer: powiem Ci w ten sposób. Jakby klient przyszedł do mnie z taką działką to na pierwszy rzut oka zaproponowałbym coś ala "nowoczesna stodoła" z dużym przeszkleniem od sąsiada z południowego zachodu (ale nie wiadomo czy WZ na takie coś byś dostał bo wtedy kalenica prostopadle do osi jezdni). Natomiast jakby chciał się poradzić czy kupić czy nie to doradziłbym nie kupować ponieważ ma bardzo mało możliwości DOWOLNEJ aranżacji.
@ptak_powszedni @AllOver dzięki za opinię. Póki co rozglądałem się za "klasycznym" budownictwem, takie też mi najbardziej odpowiada ale jestem na tak wczesnym etapie że wszystko biorę pod uwagę :) złożyłem wniosek o MPZP, zobaczę jakie są wytyczne.
@lyjzer: wypis z MPZP czy wniosek o WZ ? Jak masz miejscowy plan to na stronie gminy powinieneś wszystko znaleźć natomiast jak "wuzetka" to popatrz sobie jak mają pobudowane sąsiedzi i warunki dostaniesz zbliżone więc im większy misz masz w okolicy tym lepiej dla Ciebie. Mamy wsród mirków na tagu jednego od wydawania wuzetek więc jakbyś miał problemy to zawołamy
@ptak_powszedni: Kiedyś mi ktoś powiedział ze mieszkam w biednej gminie bo nie stać jej na plan zagospodarowania przestrzennego. Bardzo mnie cieszy ze gmina jest „biedna” @lyjzer: jeśli masz możliwość to postaraj się o szersza działkę