Wpis z mikrobloga

Cześć chciałbym się Mirków uprzejmie zapytać o zamówienie cześć do kompa, ewentualnie o krótką uwagę co do doboru hardware.

Chodzi za mną koncepcja nowego PC do gier (WOT, LOL ew kilkuletnie produkcje Paradoxu np CK2 może teraz CK3 czy inna duża gra) , Neta i Autocada.

Zestaw nad którym myślałem: Ryzen 5 2600, RX 570, 16GB Ram 3000MHz, Płyta mTAX, obudowa, zasilacz. Poniżej lista

https://www.x-kom.pl/lista/ne55aj2aa

Co do sprzętu to czy opłaca się zmienić procka na nowszego - Ryzen 3 3100 i czy płyta główna to trochę bait i nie warto waszym zdaniem dopłacić do ATX.

Czy przy zamówieniu jednym rzutem X-kom, morele można dogadać jakieś gratisy? Czy lepiej pojedynczo elementy kupować "gdzie taniej"? Czy może w cenie 2500 uda się coś lepszego załatwić.

Obecnie używam kilkuletniego lapka i mimo że kochany to uznałem, że pora na emeryturę.

Z góry dziękuje za feedback :)

#pcmasterrace #komputery #xkom #pytanie #morele
  • 6
@Kukabura: 3100 jest spoko, ale jak go podkręcisz + dasz szybkie pamięci (mam tego 3100, kręconego + Crucial Ballistix 3000 CL15 @ 3800 CL16 :)).
Z tym że wziąłem tego proca "na przeczekanie", jak tylko pojawią się ryże serii 4000 to wymiana.

Ogólnie jeśli zestaw ma być na lata i nic w nim zmieniać nie będziesz, to jednak 3600 (a nawet 1600AF/2600) będą rozsądniejszym wyborem.