Wpis z mikrobloga

Potrzebuję odłączyć pralkę, a niestety mam chyba uszkodzony kurek/zawór/zakrętkę (to coś, czym się zakręca) przy pralce i zostaje mi jedynie opcja zakręcenia wody w całej łazience. Kupiłem taką zaślepkę 3/4'' (https://www.castorama.pl/zaslepka-3-4-chrom-id-33214.html) i niby pasuje (rozmiar się zgadza, łapie gwint i się zakręca), to jednak jak odkręcę wodę w łazience, to zaślepka przecieka. Co robię źle? Jest jakiś minimalnie inny rozmiar? Brakuje jakiejś uszczelki? Z podłączonej pralki nic nie wycieka, więc wąż jest dobrze dopasowany. Są gdzieś do kupienia jakieś "ślepe" węże?

#hydraulika #budownictwo #remontujzwykopem
ponton - Potrzebuję odłączyć pralkę, a niestety mam chyba uszkodzony kurek/zawór/zakr...

źródło: comment_1592059526Q9Fwsm3KruIedBUV1YU0z4.jpg

Pobierz
  • 19
@ponton w środek tej zaślepki dajesz uszczelke. Ci co proponują pakuły i teflon mogą iść pobiegać po lesie. A ten od docinania to niech po górach połazi troche żeby mózg dotlenić.
@powaznyczlowiek gdybyś kiedyś wylazł z piwnicy to byś się domyślił że jak ktoś pyta o tak prostą sprawę to podaje sie proste rozwiązania. I przez ostatnie 10 lat nie widziałem nikogo kto by standardowe uszczelki docinał. Nie lepiej poradzić żeby zastosował starą uszczelke wyjętą z węża od pralki którą odłącza.
@mojnicknawykopie Wycięcie uszczelki to dosłownie dwie minuty pracy i nie trzeba mieć warsztatu poza tym zwracam Ci tylko uwagę na Twoje plytkie i naiwne myślenie, że 'skoro ja nie umiem i nie chce dociąć sobie uszczelki to znaczy, że nikt tego nie robi'.
@mojnicknawykopie
Niektórym rzeczywiście może lepiej pójść gdzieś do marketu i kupić, u mnie jednak wygląda to tak:
a) jadę 15/20 minut do sklepu i kupuję uszczelkę
b) przykładam przebijak do uszczelek i uderzam młotkiem - dosłownie 2 minuty.