Wpis z mikrobloga

Jaki jest powód, że tak dużo młodych polskich dziewczyn popiera #blm i całą akcję związaną z Floydem?

Rozumiem, że na obrazkach takich jak w poniższym nagraniu, może być mało ludzi starszych, ale zaskakuje mnie ta dysproporcja pomiędzy ilością młodych kobiet, a młodych mężczyzn. Skąd ona się bierze?

Jedyne co mi przychodzi do głowy, że albo są bardzo emocjonalne i ta sprawa bardzo ich dotknęła lub są zwykłymi antencjuszkami które to robią dla chwili social-mediowej sławy.

Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

ps. Wiem, że źródło jest mocno stronnicze jeśli chodzi o podejście do tematu, ale nie chodzi mi o słowa które wypowiada w tle, ale o różnicę kobiet do mężczyzn.

https://streamable.com/7hievc

#usa #protest #blacklivesmatter #lewica #prawica #neuropa #4konserwy
  • 12
Jedyne co mi przychodzi do głowy, że albo są bardzo emocjonalne i ta sprawa bardzo ich dotknęła lub są zwykłymi antencjuszkami które to robią dla chwili social-mediowej sławy.


@Oskarek95: Chyba wszystko na ten temat. Też mam takie zdanie. Generalizacja, ale dość często to kobiety są bardziej uczuciowe... a przynajmniej na takie się kierują. Mężczyźni nawet jeśli uczuciowi często to ukrywają, bojąc się o reakcje społeczeństwa.

Krótko mówiąc, więcej kobiet bo część
@Clear: Może ktoś kto w tym uczestniczy się wypowie, dowiemy się co siedzi takiej osobie w głowie. Jakoś to ustosunkuje. Będzie można zapytać co sądzi o samym Floydzie i o jego przeszłości.
@gris123: To za proste i zbyt spermiarskie, a poza tym jak tak myślą o tych knagach to wyjazd do USA nie jest jakoś skomplikowany. Nie widzę sensu siedzieć tutaj w Polsce, skoro można lecieć do USA i znaleźć jakiegoś murzyna do związku.
@Oskarek95: Jak mówisz o tych dziewczynkach z polskiego tt to nie mają kasy na wyjazd. Mogłyby sobie ogarnąć wykształconego mokebe z senegalu choćby na akademiku polibudy ale boją się reakcji starych i otoczenia
@gris123: Hmm... czyli w sumie przyznajesz, że jest w Polsce problem z rasizmem i uprzedzeniem?

Mieszkam w mieście powiatowym i widok murzyna jest rzadkością. Jak jakiegoś spotkam na drodze to fakt ta informacja jest bardziej znaczna niż jak widzę kolejnego białego, ale nie jest to u mnie jakiś przejaw rasizmu, tylko pewnie mózg sam zauważa jakąś zmianę przyzwyczajony do samych białych jak widzi na ulicy osobę o czarnej skórze to daje
@Oskarek95: Podkarpacie here. Studia w Rzeszowie, nie widzę żeby ktoś traktował czarnych albo arabów czy turków inaczej tzn. mają większe powodzenie bo egzotyczni i studenci z akademika byli dla nich bardzo mili, ale to ostatnie to spowodowane jest pewnie tym, że mają dobrą trawę i się chętnie dzielą. Na pewno jest jakiś problem z rasizmem w końcu konfederacja jest w sejmie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale większość