Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę na mirkowyznaniach bo kilka osób mnie tu zna a zależy mi na dyskrecji

Jakie są opcje na wyjazd z Polszy do korpo na Zachodzie bez znajomości języka narodowego?
W naszych korpach łatwo spotkać ludzi z całej Europy, którzy totalnie nie są zainteresowani nauką języka - ja jestem w stanie nauczyć się jeszcze jednego ale ofc musiałbym na początku bazować na angielskim.

Praca w zawodzie: analityk łańcucha dostaw, analityk biznesowy, junior sap consultant i wszystko co związane z wdrażaniem systemów transportowych i integracjach - moje pięcioletnie doświadczenie pozwoliłoby na pracę na takich stanowiskach.
Kierunki które mnie interesują: Niemcy, Holandia Dania ale jestem otwarty na inne opcje

Szukam już w necie, wysyłam CVki
Interesują mnie wasze doświadczenia i znane wam historie. Interesuje mnie wyjazd na stałe, nic mnie tu nie trzyma - mogę spakować się z kobietą w każdej chwili i pojechać w długą. Sprawa #koronawirus to pewnie utrudni i wydłuży, zdaje sobie sprawę.

Angielski perfect, znam jeszcze kilka języków ale żaden z nich to język kraju do którego wyjechałbym na stałe.

Może się uda, może nie - czuję, że to ostatni dzwonek na taką zmianę.

#pracbaza #korposwiat #anonimowemirkowyznania

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5edcac04812485f6842b9df1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[........................................] 1% (2zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: spore szanse. Angielski to podstawa w międzynarodowych firmach które byłyby twoim celem. Amazon, henkel, p&g, nestle, loreal czy konsulting IT typu accenture - wszystkie dokumenty są po angielsku, jest wręcz obowiązek posługiwania się angielskim, pisania maili po angielsku np przez Niemca do Niemca, co brzmi absurdalnie, ale ma sens, bo możliwe że będzie trzeba korespondencję przesłać do menadżera wyżej, który jest Francuzem albo do centrali w US. Często wręcz nie
@malwinka1: whaaat?
w Hiszpani dzieci mojej siostry od 4 klasy SP maja matematyke po angielsku
tak samo fizykę czy biologię od chyba 6klasy. i nie jakas prywatna szkoła w Barcelonie ale zwykła publiczna na południu z rolniczym miasteczku.

Ale jest jeszcze jednen aspekt:
Musisz znać angielski ale i tak bez jezyka lokalnego - nigdy nie zrobisz za granicą kariery. Kariery i awanse w Niemczech czy Francji sa chyba nawet niemożliwe.
We
@cluer: być może teraz tak jest z angielskim w szkołach, pracowałam w kilku krajach EU zawsze w międzynarodowym towarzystwie, i takie są moje spostrzeżenia. Hiszpanie, Francuzi, Niemcy, Belgowie- uniwersytet skończony w lokalnym języku i angielski (gramatyka i słownictwo, już nawet pomijając wymowę) dużo słabszy niż słyszałam wśród ludzi z UW i SGH. Co do awansu z samym angielskim - to pewnie zależy od firmy i stopnia „międzynarodowości”. W tych które wymieniłam
OP: @cluer
Nie wiem o jakich branżach mówisz ale znam historie z Szwajcarii, Luksemburga, Niemiec i Danii, gdzie wysokie stanowiska zajmowali ludzie z zewnątrz, z słabą znajomością miejscowego języka - swoją drogą w Polsce to jest już norma

Zresztą, mi na żadnej wielkiej karierze nie zależy, chodzi o szeregowe stanowisko

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
@AnonimoweMirkoWyznania ja osobiście mam listę firm które mnie interesują a mają oddziały na całym świecie i tam zamierzam uderzać w przyszłości i planuje aplikować bezpośrednio. Jednak jeżeli jesteś nastawiony na konkretne miasta to linkedin też wydaje się w porządku
@AnonimoweMirkoWyznania: linkedin to dobry początek. a żeby zwiększyć swoje szanse, bo część pozycji jest obsadzana zanim ogłoszenie w ogóle trafi w obieg, to agencje headhunterskie w wybranym kraju. Agenci pracują na prowizji, i obsługują sporo firm jednocześnie, więc mają motywację i możliwości żeby pomóc i nawet przygotować ciebie do rozmowy, podrzucić pytania jakie mieli inni kandydaci. Oraz strony z ofertami, np xpatsjobs w szwajcarii czy jobs.lu. Zależy jaka to ma być
@AnonimoweMirkoWyznania: w Luksemburgu mnóstwo ludzi z całej Europy pracujących w różnych korpo mówią tylko po angielsku, sprawdzone osobiście. Mnóstwo jest też osób, którzy mieszkają tu od kilku kilkunastu lat, mają samochody, domy, mieszkania, dzieci w szkole a mówią tylko po angielsku ( ͡° ͜ʖ ͡°) pełno jest też dyrektorów, menedżerów którzy posługują się tylko angielskim więc można jak najbardziej komfortowo żyć w Luksemburgu znając tylko angielski :)