Wpis z mikrobloga

#akcje#akcje #gielda #revolut Hej Mirki żona mnie męczy żeby wrzucić gdzieś kawałek oszczędności a. W sumie to kupić akcje, widzę że jest opcja na revoulcie ale po próbach z forexem staram się być bardziej ostrożny szczególnie pod kątem niewiadomych opłat jak np rolowania które banki sobie dowolnie mogą robić. Polecicie jakąś sprawdzona platformę i to czego powinno sie spodziewać jakich opłat stałych i czy revolut to dobra opcja?
  • 26
@KrowkaAtomowka: Na revolutcie nie posiadasz akcji. Degiro jest tanim brokerem który jest u nas i pozwoli za granicą inwestować ale teraz rynki są dość mocno chybotliwe i blisko pwrotu do poziomów sprzed korony więc trzeba trochę uważać. Może nie być najlepszym pomysłem lokowanie kasy jeżeli będziesz ich potrzebował np za 6 miesięcy czy czymś w tym stylu
@KrowkaAtomowka: na revolucie to można się bawić mniejszymi sumami (zaufanie do tego fintechu dla mnie to max 5k zł więcej tam nie trzymam, problem jak rozliczyć z tego podatki) Osobiście polecam dm mbanku (jest za darmo jeśli masz tam konto) masz zagraniczne giełdy i trochę etf. Ps. Jak ulica mówi żeby kupować to chyba czas sprzedawać.