Wpis z mikrobloga

Skąd czerpiecie wiedzę o tym co aktualnie dzieje się w polskiej i globalnej polityce?
Jakie źródła nie sympatyzują z żadną ze stron tortu politycznego i przedstawiają wiadomości obiektywnie?

Portale informacyjne, blogi, fanpage na Facebooku, wolę coś do poczytania niż posłuchania. Najlepiej gdybym mógł przeczytać takie polityczne podsumowanie dnia. Jeśli jest coś godnego uwagi to podzielcie się.

#pytanie #polska #geopolityka
  • 10
@Dammix: ja to tradycyjnie
Jak mam ochotę się pomęczyć to lecę maratonie
Polsat News
Fakty TVN
Wiadomości TVP

A z poczytania to na pewno polecam fanpage Raz Prozem Raz Rymem Propagandowym reżimem (razprozak potocznie), żelazna Logike oraz prażona cebule
Oraz często czytam sobie jak trafi się na darmowy reportaż Od GW i od wSieci
Czasem też zaglądam na wykopie pod tag neuropa, beka z lewaków, beka z prawakow i ostatnio TVP
@Aysorth: Słuszna uwaga. O obiektywność niestety trudno, ale są chyba jakieś żródła którym bliżej do obiektywizmu niż partyjnej papki? Może jesteś w stanie podrzucić jakieś przykłady?

@krzysztof-marcin-rybacki: Doceniam to, że szukasz informacji w wielu źródłach, musisz mieć na to dużo wolnego czasu. Taka strategia może być najbardziej efektywna w kwestii poznania opinii różnych stronnictw na dany temat, ale ja nie mogę sobie pozwolić na taką dogłębną analizę. Doba ma tylko
@Dammix: TVP i TVN są dobre, żeby porównać techniki propagandowe.
Tagi ,,beka z ..." zazwyczaj mają mało treści w tekście.
Szukaj mądrych ludzi lub takich z ciekawym doświadczeniem np. byłych ambasadorów i ich słuchaj.
@Erk700: Dokładnie tak, mainstream głównie nadaje się do poznania socjotechnik.
Na Wykopie właśnie ciężko o merytoryczne wypowiedzi, czasem jakieś się trafią, ale giną w gąszczu ścieku. A polityka tutaj to już zupełny odlot... Warto tu kogoś obserwować w tematach politycznych/geopolitycznych?
Jakieś mądre persony które sam śledzisz?
@Dammix: czy ja wiem czy rzeczywiście sprawdzanie treści zajmuje mi dużo czasu ?
Gdyby policzyć telewizyjne serwisy informacyjne i to co czytam w necie da może że dwie godzinki?
A wiadomości w internetach ? Często jej czytam podczas przerwy w pracy albo jak siedzę na tronie if you know what i mean xD.

Pozdrawiam
@Dammix: nie do końca.
Jak mówiłem te dwie godziny dziennie poświęcam to jak oglądam serwisy informacyjne w TV.
A jeśli chodzi o neta to jak mówiłem przeważnie sobie przeglądam będąc w WF, czy np jadąc autobusem albo będąc w przerwie w pracy jak podzielić to na cały dzień to czasem jest tak że na czytanie info poświęcam jednorazowo że 2 minuty.
Uwierz mi nawet nie zauważysz ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dammix: defence24.pl, nowakonfrderacja.pl, strategyandfuture.org, instytut Boyma, układ sił, obserwator gospodarczy, Bartosiak, Radziejewski, Marek Budzisz. To tak na szybko. Z TV raczej nic konkretnego się nie dowiesz.