Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie plany nowo budowanych mieszkań i irytuje mnie to, że okna są tylko z jednej strony. Często mieszkanie jest na planie podłużnego prostokąta, a okna usytuowane są tylko wzdłuż jednego, krótszego bloku. Mieszkam w starym bloku z wielkiej płyty i z kazdego pokoju mogę sobie oglądać okna z dwóch innych pokoi po drugiej stronie mieszkania. Przecież te nowe mieszkanie muszą być super niedoświetlone. Chyba lepiej szukać na rynku wtórnym #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #oswiadczeniezdupy #budownictwo
pieczony-ziemniaczek - Oglądam sobie plany nowo budowanych mieszkań i irytuje mnie to...

źródło: comment_1591274242PrZfskEzIWwsrlczdhrGBF.jpg

Pobierz
  • 23
@pieczony-ziemniaczek: bo zaoszczędzają miejsce. Lepiej postawić kilka prostokątów niż same kwadraty z których każdy potrzebuje miejsca obok siebie. Więcej mieszkań się zmieści. Sam dlatego mam mieszkanie na rogu-okna z 2 stron. Niektórzy deweloperzy też dają wieksze okna żeby było jaśniej-np dłuższe, takie prawie do samej podłogi.
Nie wiem z jakiego jesteś miasta, ale u mnie bez problemu można znaleźć mieszkania deweloperskie z oknami po dwóch stronach. To mieszkanie ma wyjątkowo kiepski układ i okna nie są jego największą wadą.
że okna są tylko z jednej strony


@pieczony-ziemniaczek: Niestety tak rzeczywiście jest najczęściej. >

Przecież te nowe mieszkanie muszą być super niedoświetlone.

@pieczony-ziemniaczek: I są. W dodatku dużo światła naturalnego masz tylko o określonej porze, a nie cały dzień. Dostęp do naturalnego światła to według mnie jeden z ważniejszych czynników przy wyborze mieszkania, no ale decyduje rynek, a na naszym rynku większość ludzi patrzy tylko na m2, cenę i odległość
@InterferonAlfa_STG: To pewnie chodzi ci o budynki w których na klatkę schodową na piętro przypada 2-4 mieszkań, wtedy owszem masz rację ale duża ich część a może i większość to nie jest wielka płyta.
Jeśli chodzi o dzisiejsze budownictwo to tak jest po prostu taniej budować - masz na przykład 10 mieszkań na pietro na 1 klatkę - czyli mniej wind na 1 mieszkanie, mniejsza powierzchnia komunikacji na 1 mieszkanie, proste.
@InterferonAlfa_STG: na wtórnym spoko, ja chciałem nowe, ale szczerze mówiąc nie mam z tym problemu, myślałem że będzie gorzej, że nie da sie przewietrzyć itp. Teraz jest dobra wentylacja, mieszkanie przewietrzam w kilka chwil. Co do strony świata to chciałem wschód i za nic bym sie na coś innego nie zamienił.
@tygrysekk: ja mam wieksze doswiadczenia z plyta '68, ostatnie pietra wlasnie narozne i tez jest dobra wentylacja.
Latem ludzie placza ze upaly, ja sobie otwieram okna z dwoch storn budynku i mnie wiele nie interesuje.
Zima nigdy nie marzne, nie musze kaloryferow odpalac zeby w samych bokserkach siedziec
@InterferonAlfa_STG: To prawda, a te mieszkania jednostronne w wieżowcach z wielkie płyty, jeszcze od strony zachodniej, istna masakra, na szczęście nie mieszkałem w takim tylko czasem bywałem ale to było nie do wytrzymania po prostu. Nie wiem jak dzisiejsze mieszkania od zachodu ale podejrzewam że jest o wiele lepiej za względu na izolację i sprawną wentylację.