Wpis z mikrobloga

3 tygodnie temu kupiłem kolejne auto, zawsze było tak ze myślałem o zakupie jednego a finalnie kupowałem inne. Pierwszy miał być passat b5 albo audi a3 to skończyło się na BMW e36 compact, później miało być BMW e46 coupe to kupiłem audi a4 b6, teraz miało być audi a5 a kupiłem BMW e92 XD. 60tys km temu wymieniony silnik na nowy bo jakaś łaska zagotowała silnik i zajechała, przy okazji nowy rozrząd i turbina. Teraz poprzedni gościu zmieniał wszystkie tarcze i klocki i filtr z olejem w skrzyni(automat). Póki co samochód wydaje się bez wkładu, łożysko w kole tylko trzeba wymienić bo huczy. Miernikiem objechałem to tylko szpachla jest na powierzchni 10cm przy drzwiach a drzwi malowane, jakby parkingowka.
#chwalesie #bmw #samochody #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1591270972rT9aLTWJ1cWuiA6W6P7IVv.jpg
  • 18
@SuchyArbuz: Jak się sprawuje ta skrzynia z 2.0d? Jakieś plusy, minusy? I skoro już pytam to jak obroty przy prędkościach 120, 140, 160 i co z hałasem przy takich prędkościach?
@miiihau: fajnie idzie, przesiadłem się z manuala 1.9 tdi, a do tej pory jedyny automat jakim jeździłem to t-roc rodziców w benzynie i podobnie idą. Wad raczej nie ma, albo za wcześnie żeby o tym mówić. Narazie zauważyłem że szarpie przy zamulaniu czyli takiej korkowej jeździe przy wrzucaniu i zrzucaniu biegów 1-2 2-3. Ale to raczej wina tego egzemplarza bo swoje lata już ma. A co do hałasu to powyżej 120
@SuchyArbuz: Patent ze sznurkami znam i w swoim samochodzie zastosowałem xD
Bardzo irytujące są te szarpnięcia? Właśnie dużo słyszałem, ze skrzynia super ale przy jeździe w korkach lubi sobie poszarpac i przeciągać biegi na zimnym, a szkoda bo do takiego dupowozu 2.0d to automat wydawał się idealnym związaniem, a teraz mam wątpliwości. Dobrze, ze póki co nie szukam jeszcze xD
@miiihau: nie ma tragedii, zależy to pewnie też od kondycji samej skrzyni, na wszystko mam faktury i widziałem że konwerter był regenerowany, może lipę ktoś odstawił i zaczyna siadać. Póki co łożysko w kole sie zesrało i jadę to zrobić w sobotę, poza tym zadowolony :D