Wpis z mikrobloga

Dlaczego budując domy tak chętnie buduje się w górę lub na boki, zamiast w dół? Ciężko się walczy z naporem ziemi? Wilgoć jest problemem?

Dlaczego na wysokości gruntu nie mieć funkcji "dziennych" jak kuchnia, salon - światło słoneczne raczej mile widziane tutaj. A pod gruntem sypialni, garderoby, pralni? Tą podziemną część chyba łatwiej schłodzić latem i łatwiej ogrzać zimą, bo warunki termiczne powinny być dość stabilne? Szczególnie to wydajne być powinno w ciepłych klimatach? A oszczędziło by się przestrzeni na poziomie gruntu który można by "podzielić" między innych lub zagospodarować stawiając garaż, basen czy zakładając ogród.

#budownictwo #budujzwykopem #dom #domy #mieszkanie #mieszkania
Pobierz anonim1133 - Dlaczego budując domy tak chętnie buduje się w górę lub na boki, zamiast...
źródło: comment_15911886228bGPXZxhBbnxalQrwOVEU4.jpg
  • 59
@anonim1133: też tak uważam, jednak dzieciaki lubią bawi się przy słońcu, a nie zawsze można na zewnątrz (zima, deszcz etc).
Dodatkowo właśnei wymyśliłem, ze lepsza wentylacja bo okno można otworzyć. Wiem, ze jest rekuperacje ale jednak :)
@anonim1133: tylko, że nie wszyscy do sypialni wchodzą 10 min przed zasnieciem i wychodzą z niej 5 min po pobudce. Część siedzi jeszcze na kompie, czyta, maluję się przy toaletce i robi milion innych czynności które są jednak przyjemniejsze przy świetle dziennym, a nie jak w piwnicy. Plus dużo ludzi lub rano budzić się ze światłem słonecznym, a zdecydowana większość lubi przewietrzyć pokój przed snem co jest niewykonalne bez okna plus
@anonim1133: to jest fajna opcja, zwlaszcza z sypialnią na sam sen, a pokoj dzienny i wieczorny na górze, bo w lato mozna by chociaz spac w nocy bez wiatraka i zasnąć bez pocenia się. Ale to wymaga sporo hajsu, trzeba wykopać, postawić pewnie jakieś droższe ściany, ale widzialam na yt u celebrytów że mają podziemne krolestwa i były zajjebiste
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Cały dzień przed kompem, telewizorem, telefonem, ale to oczy męczy "sztuczne" światło. Nie mówiąc o tym, że ze starej żarówki to praktycznie jest jak słoneczne. Jakieś porządniejsze te yntelygentne ledy np. yeelight można ustawić, żeby automatycznie zmieniały temperaturę zależnie od pory dnia.