Wpis z mikrobloga

Dlaczego tak mały procent ludzi pisze biologię i chemię powyżej 80% danego roku? Poprawiam wynik z tamtego roku i tak się boje ze nie napisze na wynik na stacjo a przypal siedzieć rok w domu i nie napisać a z każdym dniem wydaje mi się ze wiem coraz mniej , zachciało mi się #!$%@? medycyny jak się nie uda to niestacjo , rodzice mnie wspierają ale będzie mi głupio jak się nie uda na stacjo po roku siedzeniu w Domu po kasie wydanej na korki w tamtym roku w warunkach domowych pisałem na te 80% jednak sam się przekonałem ze pisanie w domu a na sali to dwie różne sprawy , po prostu stres mnie paraliżuje czuje się głupi mało skoncentrowany jakieś porady co na to poradzić ? I ogólne podniesienie na duchu ze bedxie dobrze ? Czy myślenie ze dałem z siebie wsyztsko i jak się uda stacjo to super a jak nie to niestacjo tez git?
#matura #medycyna #lekarski
  • 96
@Ascendant_: i mówi to gość który sam narzeka że wygląda na ulańca, nie wstyd ci być takim hipokrytą? Studia w stolicy to jest według ciebie gównouczelnia? Jakiś ledwo odrośnięty od ziemi gówniarz punktuje dorosłych ludzi co mają zrobić, albo co według niego jest ambitne a co nie, kierując się totalnie #!$%@? światopoglądem - myślałeś, że twoje bezsensowne #!$%@? przejdzie bez echa w tym poście? Jeszcze ci mleko pod nosem nie wyschło,
@Kuba1005: ja tez pisze w tym roku
I zrobiłam najgorszy błąd w życiu uczę się dw atut przed
No w sumie zaczelam w połowie maja robić biologię i powiem ze fajna ta biola nawet xD
Chemię jeszcze nie ruszyłam ale plan wykuć te zadania schematowo i może się uda

Licze się z tym ze będę siedzieć rok w domu ale co mi tam xd rok na utrzymaniu
@Hiobe: jako osoba która też poprawiała maturę mam radę, oczywiście luźna sugestia- poświęć pozostały czas na maksa na jeden przedmiot, gdybym mogła cofnąć czas to tak bym zrobiła, bo istnieje szansa, że może za rok nie będziesz musiała pisać 2 przedmiotów jak np biologię ogarniesz w miarę ładnie. Lepiej jeden przedmiot na 70% niż 2 na 50%
@arteria: w sumie tez racja
Stawiam na biologię kuje metabolizm plus anatomię człowieka i komórka oczywiście

Chemia licze na szczęście bo mam pamięć do schematów i liczb i fajnie by było jakby się udało xD

Ale wiem ze szansa wynosi mniej niż 10% bo jestem pechowcem xD
@arteria: całej waszej dyskusji z Ascendant nie czytałem, ale zdaj sobie sprawę z tego że stanęłaś w obronie typa który nie zdał matury podstawowej(rozumiem że się zdażyć może każdemu), ale ten typ od kwietnia tutaj oczekiwał na odwołanie matur dla wszystkich, więc oni obaj się dużo nie różnią XD
@Renifer60: czy tylko ja tutaj umiem czytać ze zrozumieniem? OP napisał, że nie zdał próbnej matury które są jakos na początku roku szkolnego, a swoją właściwą zdał na 70% - masa ludzi się nie uczy do próbnych. Co w tym złego? Sama miałam 30% na próbnej, a na właściwej - prawie 3 razy więcej. Więc sorry ale jestem dalej za OPem, bez porównania do tego robaka który się tu ciągle pluje.
@arteria: umiem czytać, ale całości nie czytałem + późna pora. Ascendant_ to może i toksyczny typ, ale drugi typ co sam jest sobie winien oczekiwał na odwołanie matur w całej Polsce żeby wejść na studia też jest toksyczny.
@Ascendant_: po tym jak pisze to widać, że trafiłeś w czuły punkt, ale wytykanie że ktoś nie zdał matmy i od razu się na coś nie nadaje jest już słabe.

Może dać do myślenia, jeśli ktoś się uczył 10h każdego dnia i próbuje po raz 6, zrobił co może i dalej nie idzie to jasny znak że coś jest nie tak.
@Ascendant_: naprawdę radzę ci żebyś przestał wypisywać o mnie bzdury, bo to się nie skończy miło. Nie jesteś anonimowy w internecie, a pisanie rzeczy które nawet nie są zgodne z prawdą nie zostaje bezkarne. Wyskoczyłeś do opa ze swoimi biedackimi, bezczelnymi argumentami, nie mając pojęcia o temacie, więc zostałeś zgaszony jak pet, i to cię tak zabolało, że tak bardzo się zniżyłeś żeby grzebać po cudzym profilu w poszukiwaniu kontrargumentów, bo
@Renifer60: byłem i jestem za przesunięciem matury bo nie widzę sensu pisania jej w momencie gdy zachorowań dziennie jest więcej niż w maju wiec błędem było przesunięcie i tyle a ze już to zrobili to błąd rządzących a skoro w maju było źle to tym bardziej w czerwcu jest źle wiec tak byłbym za ponownym przesunięciem a powodu nie muszę przedstawić dlaczego chce bo są to sprawy osobiste ( ͡°
@Ascendant_: Spojrzałam na wyniki matury podstawowej z matematyki z 2019 roku i "średni wynik z matematyki to 58 proc. pkt.". Także myślę że śmiało jego wynik można uznać za powyżej średniej, przeciętny ale całkiem przyzwoity.
Gdzie można znaleźć te kryteria którymi się posługujesz i na podstawie których oceniasz że on nie nadaje się na medycynę?
Bycie osobą z niesamowicie wysokim IQ/geniuszem matematycznym raczej sprawi że będzie się gorszym lekarzem. Dlatego że
@Ascendant_: Oczywiście lepszy lekarz który zna się na rzeczy ale jest zupełnie nieempatyczny niż na odwrót ale najlepszy jest taki który zna się i do tego jest życzliwy i empatyczny. Definicja zdrowia: stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu. Także dwa ostatnie aspekty zwracają uwagę że jednak umiejętność dobrej opieki nad pacjentem, nie tylko jego stanem fizycznym ale psychicznym ma znaczenie.
@Ascendant_: Tu się akurat zgodzę i podzielam Twoje obawy. Wysyp prywatnych uczelni i spadki progów są akurat bardzo negatywnym zjawiskiem ale mimo wszystko nie oceniajmy tak łatwo ludzi po jednym, przeciętnie napisanym teście.
@Diamorfina: Nie ma sensu się z tym człowiekiem kłócić, albo wyjątkowy troll, albo po prostu wyjątkowy debil, wczoraj odbyłam z nim bezcelową dyskusję. Ktoś kto określa predyspozycje do bycia lekarzem na podstawie bzdurnego egzaminu jest doprawdy idiotą. Ciekawe ilu znanych chirurgów pamięta wzory skróconego mnożenia albo cykl życiowy komara. Trzeba im powiedzieć, że wcale nie sa tacy zajebiści xD
I tak najlepsze jest to, ze ziomek jeszcze matury nie napisał, ale
@Ascendant_: nowy dzień, a ty dalej jaki byłeś żałosny, taki dalej jesteś. Krzywdę to zrobisz ludziom ty, pozostaje mi tylko współczuć jak osoba o twoim chamstwie, egoizmie, zadufaniu w sobie i ogromnym ego wejdzie do gabinetu, to dosłownie i w przenośni nie będzie miejsca na pacjenta. Nawet osoba po zawodówce może napisać maturę i pójść na medycynę, i na szczęście jakiś śmieszny chłopczyk z eliTarNego liceum nie decyduje o tym. Jesteś
@Ascendant_: Będąc można powiedzieć na bieżąco bo po 3 latach nauki w liceum i mając do dyspozycji kartę wzorów wydaje mi się niemożliwym tego nie zdać.
Ale mi się łatwo ocenia z perspektywy czasu, a nie zmienia to faktu że to pierwszy taki duży egzamin który ma spore znaczenie jeśli chodzi o przyszłość licealisty więc niektórych pewnie po prostu zżera stres.