Wpis z mikrobloga

Ile wytrzymuje bateria na włączonym ekranie w Waszym #mimix2s (zakładając że posiada ktoś jeszcze takiego starocia) ?
Po wymianie baterii, udaje mi się wyciągnąć max 3 godziny SOT, przy włączonym cały czas internecie na wifi, w przeciągu 1 dnia. Używam go głównie do internetu, messengera i dzwonienia. Gdybym w coś grał, obstawiam że bateria znikłaby w momencie. Soft to najnowszy miui. Zastanawiam się czy wymieniać jeszcze raz baterię, czy przyzwyczaić się i powoli zastanawiać się nad nowym telefonem. Z tym że absolutnie nie mam takiej potrzeby, bo gdyby nie ta bateria, telefon ten jest dla mnie idealny. Ponadto ceny aktualnych flagowców tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu.
#xiaomi #serwisgsm
  • 7
@PurpleHaze: za #!$%@? z pewnością przemawia to, że bateria ta nierówno się rozładowuje, tzn rozładowanie na 40% i 70% trwa dłużej niż na pozostałych wartościach. Oczywiście wgrywalem do niego oprogramowanie. Na allegro nie ma nic, ale i tak były by to te same baterie co na Ali.
@PurpleHaze: chciałem jeszcze zapytać czy jest sens kupować baterie o podwyzszonej pojemnosci, jak np. 4000 mAh zamiast oryginalnej 3400. Natknąłem się na informacje, że nic to nie daje, ponieważ kontroler baterii jest i tak skalibrowany na określoną pojemność, jednak ciekawi mnie Twoje zdanie
@MeowsAndStuff: na to nie odpowiem, bo nigdy nie pakowalem takiej baterii do telefonu.
Natomiast bylbym ostrozny czy ta podwyzszona 4000 ma chociazby tyle pojemnosci co oryginal.

Niestety chinole wypuszczaja od cholery podrobek akcesoriow do wlasnych marek.
A xiaomi z zalozenia nie sprzedaje czesci zamienny na normalnym rynku, obrot nimi dotyczyc tylko autoryzowanych serwisow.