Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Wczoraj z okazjii dnia mamy upiekłam dla niej ciasto leśny mech. Nigdy wcześniej go nie robiłam, ale nadarzyła się okazja to pomyślałam że spróbuję. Wyszło smaczne, masa z serka mascarpone super ale zrobił się straszny zakalec ( ͡° ʖ̯ ͡°) jak ktoś ma dobre oko to nawet na zdjęciu widać. I nie wiem dlaczego? Mąkę przesiałam, jajka były ogrzane, skladniki odmierzone. Podejrzewam że to wina szpinaku w ktorym zostało za dużo wody, ale w moim przepisie było napisane żeby nie wyciskać wody. Korzystałam z przepisu na kwestii smaku, a wy jakie robicie? Dodam tylko że smakowało i wszyscy zdrowi więc nie taki zakalec straszny no ale kurczę, jestem niezadowolona z tego. #pieczzwykopem #jedzenie #gotujzwykopem
Jag1enka - Wczoraj z okazjii dnia mamy upiekłam dla niej ciasto leśny mech. Nigdy wcz...

źródło: comment_1590605115yRHrh5VhRLBNx4dH9X0NtC.jpg

Pobierz
  • 7
@Jag1enka piękny zakalec, szpinak musi być bardzo dobrze odsączony z wody a temperatura składników pokojowa.

Nie piekłaś do suchego patyczka?

Ciasto:


- 200 g oleju

- 300 g cukru

- 3 jajka

- 200 g mąki pszennej

- 160 g mąki krupczatki lub kaszy mannej

- 3 łyżeczki proszku do pieczenia

- 250 g szpinaku mrożonego, rozdrobnionego, uprzednio rozmrożonego i dokładnie odciśniętego

Masa:


- 125 g wody

- 100 g galaretki w
FHA96 - @Jag1enka piękny zakalec, szpinak musi być bardzo dobrze odsączony z wody a t...

źródło: comment_159061232155FsJV5Yub3h2ApGSJwBjc.jpg

Pobierz
To od mokrego szpinaku. Zawsze robię z kwestii smaku, raz słabiej odsączyłam i też wyszła glina ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja dodaję jeszcze pod krem galaretkę z owocami leśnymi/malinami.