Wpis z mikrobloga

@gobi12:

Ja nie chcę, wspólnota sobie wymyśliła, dlatego zbieram argumenty za i przeciw, bo Internet #!$%@? artykułami sponsorowanymi i reklamami. Głównie przeciw, bo koszt wyliczony dla bloku z 12 mieszkaniami wyszedł ponad 20 tysięcy.
  • Odpowiedz
@gobi12:

To jest mój plan, natomiast mam do czynienia z debilami, którzy wierzą w artykuły sponsorowane, a za wystarczający dowód na potrzebę montowania zmiękczacza uznają zacieki na szybach prysznicowych i kamień w czajniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Masz do polecenia jakąś firmę od analizy wody?
  • Odpowiedz
@tygrysoffshorowy: większość osiedli w Gdańsku ma twardą wodę, gdzieś kiedyś natrafiłem na tabelkę Saur Neptun o studniach i wodzie z nich z poziomem twardości i chyba tylko Sobieszewo miało ok. Co do systemu to musi to zrobić profesjonalna firma, ja sam mam tak jak mirek pisał wyżej, filtry narurowe 10 cali. Możesz je łączyć szerogowo i zmieniać filtry w każdym w zależności od potrzeb. Na cały blok to już musi być
  • Odpowiedz
@tygrysoffshorowy: mam zmiekczacz i roznice mozna wyczuc. Wszystko pieni sie lepiej, w odczuciu jest jakby 'tlusta' no i brak kamienia w czajniku. Jaki sprzet potrzebny dla wspolnoty to nie mam pojecia, ale wezcie pod uwage, ze sa koszty eksploatacyjne w postaci soli - chyba, ze przemyslowe urzadzenia dzialaja na innej zasadzie.
  • Odpowiedz
@dsctom:

Gdyby to było parę groszy to bym nie marudził na Wypoku - koszt najniższej oferty to 22 tysiące rozłożone na 12 mieszkań + koszty eksploatacyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

@koob:

Czyli generalnie jesteś zadowolony? Jak wychodzą u Ciebie koszty eksploatacyjne?
  • Odpowiedz
@dsctom: allegro -> zmiękczacz wody, jest tego masa. Z tego co sie edukowałem przed zakupem to trzeba patrzeć, żeby nie była to chińszczyzna (w sensie głowica).
  • Odpowiedz
@tygrysoffshorowy: 22k pln /12 mieszkań to coś koło 2k pln/mieszkanie. Jak rozlozysz to na 60 rat (5lat) to wyjdzie koło 33pln. Do tego liczmy eksploatację w tej samej cenie. 66pln/mc więcej za miękką i dobrą wodę? O ile to będą zywice jonowymienne to bym pomyślał. Jeśli sole itp to nie bo to tak nie działa.
  • Odpowiedz
@tygrysoffshorowy: po pierwsze oddaj 200 pln
po drugie - miękka woda = choroby układu naczyniowego ( zwiększenie ryzyka patrz Finlandia )
twarda woda = nalot na zębach , kamień w ekspresach/czajnikach , zacieki na ścianach prysznica, zatkane sitka w bateriach i słuchawkach prysznicowych , naloty na ubraniach itp co powoduje konieczność stosowania płynów do prania
  • Odpowiedz
@sailor_73:

Jakie 200 złoty? Mam oddać 150 złotych? Masz tu 100 złotych i za te 50 złotych kup mi zmiękczacz.

O Finlandii czytałem, w Stanach gdzieniegdzie w ogóle zakazali używania zmiękczaczy.
  • Odpowiedz