Wpis z mikrobloga

Jeżdżę na #rower #szosa od jakichś 3 lat, ale dopiero teraz zdecydowałem się na skompletowanie całego stroju kolarskiego. Największy problem mam z butami. Czy te będą w porządku na początek przygody z spd?
SHIMANO SH-ME301
Chyba wolę zwykłe spd żeby móc w razie potrzeby przejść się w nich w miarę swobodnie. Chciałbym się zmieścić w ok. 500zł za buty+pedały i bloki
Pobierz gruszkaofficial - Jeżdżę na #rower #szosa od jakichś 3 lat, ale dopiero teraz zdecydo...
źródło: comment_1590327869KU8dF2nkQHTn9HsOM5Tz29.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gruszkaofficial: PD-M520 kosztują ok 100zł w decathlonie, zwykle SPD nawet w szosie są dużo lepsze jak SPD-SL jeśli nie jesteś zawodowym koniem pociągowym i nie liczysz watów :-) raz że masz luz roboczy (te szosowe praktycznie na sztywno trzymają, nieważne czy mówimy o bloku żółtym czy czerwonym) a dwa nie musisz chodzić jak kaczka :-)

patrząc na dziwne rozmiary u Shimano, warto przymierzyć buty w jakimś sklepie sportowym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aderonis: odrobina żartów nigdy nie zaszkodzi ;-) na tej zasadzie rowery typu cross czy gravel nie powinny istnieć, bo są niedorozwojem w swoich kategoriach :-)

od razu też widzę że nie jeździłeś w pedałach zatrzaskowych w cyklu mieszanym, bo wiesz na trasie zawodów czy TT gdzie liczą się waty i sekundy to SPD-SL ma sens, dla amatora jazdy na rowerze to bez sensu - plastikowe bloki się zużywają dużo szybciej, noga
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aderonis: ale przyznaj, że z wygodą (chodzenie) nie ma to nic wspólnego - oczywiście można się to tego przyzwyczaić ale takie spacery z racji profilu podeszwy w butach niszczą bloki na asfalcie... nie przekonasz mnie że specjalizacja szosowa SL jest lepsza od uniwersalności SPD...