Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sytuacja z tanimi kosami akumulatorowymi? Jest sens to kupować, czy rozleci się po kilku użyciach? Np ta: https://allegro.pl/oferta/podkaszarka-akumulatorowa-1-3ah-rlt1825m20s-ryobi-9168776808
Mam do koszenia ogródek działkowy ~200 metrów, a zwykła na kołach raczej się nie nada, bo dość nierówno tam jest, a i krzaków już trochę. Bateria wytrzyma tam chociaż na raz na wykoszenie całości?
No i teraz zarosło mi do kolan, to tak czy tak z kosą muszę tam wejść ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak nie to, to te spalinowe po <300 zł są czegoś warte?
#ogrodnictwo #narzedzia #ogrod #rod
  • 8
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nullek: @kapucynka93: doczytałem o tej akumulatorowej że na baterii działa 12 minut. To totalnie bez sensu w takim razie. I chyba wezmę tanią spalinową, bo stihla ani husquarny do wykoszenia małej trawy raz w miesiącu mi nie trzeba
@CytrynowySorbet: raczej na pewno nie trzeba, ja osobiście mam kosę HECHT i już chyba 6-7 lat chodzi bez żadnych problemów a kosze nią znacznie więcej niż ty, ale też te najtańsze chińczyki bez problemów dają radę, tylko tak jak mówię (niby wszystko na jedno kopyto), ale jak będziesz miał wybór między słabsza z jakimś czymś zmniejszającym drgania (ale już z > 2,5 km), a jakąś hiperuber mocna.
To weź tą bardziej
@CytrynowySorbet: to co pokazałeś to nie kosa tylko podkaszarka. Służy tylko do poprawek tam gdzie kosiarka nie dojechała, cięcia wzdłuż murku etc. I to niezbyt wysokiej trawki.
Co do spalinówek Na 200 m2 nie potrzebujesz wielkiej mocy, wystarczy Ci 1 KM. Masz do wyboru podkaszarkę (te z wygiętą rurą) lub kosę (prosta rura), różnica jest taka że do podkaszarki nie zamontujesz tarcz/noża tnącego więc jakieś chwasty czy łodygi odpadają z koszenia,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@CytrynowySorbet: mam te co pokazałeś, tylko ja używam dużej baterii - te 1.3 ah to żart, z 10 minut nią sobie ponosisz. Jeśli już to potrzebujesz dużej baterii 4 czy 5 ah - jeśli nie masz więcej narzędzi ryobi (ja mam sporo) to bez sensu kupować oddzielnie baterię.

Co do samej podkaszarki:

Tym się rozni od kosy spalinowej, że ma żyłkę z jednej strony więc raz, że wolniej się kosi, dwa,
@Nullek: @plk_bbl: @pablo397: dzięki Panowie za opinie. Idę na łatwiznę i będę po znajomości pożyczać kosę ręczną do wykoszenia największej trawy, a potem spalinówkę na kołach do wykoszenia na krótko.
Ale w końcu będę musiał coś sobie kupić, to zapamiętam wasze rady i wezmę pod uwagę.

@Zbyszek_Kudriawcew: skopanie to ostateczność, ale też biorę pod uwagę jakby ciężko było i te chwasty za szybko odrastały