Wpis z mikrobloga

Hej :)
Studiuje tutaj ktoś międzynarodowe stosunki gospodarcze na #uewroclaw? Albo na innej uczelni? Polecacie ten kierunek? Pokrywa się z moimi zainteresowaniami, znam perfekcyjnie angielski, w dodatku uczę się francuskiego i hiszpańskiego. Myślałam też o finansach i rachunkowości, ale mniej mnie to interesuje, chociaż pracę znaleźć łatwiej. Co myślicie?
#ekonomia #studbaza #studia
  • 10
@Norepinefryna_: MSG to takie ekonomiczne wszystko i nic, choć doświadczenia z innej uczelni, ale myślę, że wszędzie jest podobnie. Masz trochę finansów z liczeniem, mikro i makroekonomię, tu trochę 'praktycznych przedmiotów' w stylu obsługi programów statystycznych czy incotermsów, tu trochę teorii ekonomii, jeszcze trochę sytuacji na świecie - tak absolutnie liźniesz wszystkiego, co związane jakkolwiek z ekonomią, ale w nic nie zagłębisz się na tyle, by czuć się w tej dziedzinie
@postyy: Niezbyt wiele i informacje, które mam od znajomych, tyczą się raczej konkretnego wydziału UG, a nie zarządzania jako takiego, ale ogólnie odnoszę wrażenie, że to bardzo słaby kierunek dla osób, które nie mają na siebie pomysłu i samo zarządzanie na pewno nie pomoże w jego znalezieniu. To jednak moja własna opinia i być może bardziej związana z samymi znajomymi, a nie ich studiami, możliwe, że na innych uczelniach sprawa wygląda
@postyy: Na to pytanie trzeba już odpowiedzieć sobie samemu. Wydział wydziałowi nierówny, przedmioty podobnie. Na pewno żaden z tych dwóch kierunków nie daje ani gotowej odpowiedzi, co robić w życiu, ani szczególnych wyjątkowych kwalifikacji. Moim zdaniem - jeśli masz jakiś pomysł na siebie i wiąże się to w jakiś sposób z własną działalnością itp., to zarządzanie będzie lepszym wyborem. Jeśli bardziej cię ciągnie do rzeczy międzynarodowych, znasz języki i masz pomysł