Wpis z mikrobloga

Cześć,

mam dość nietypowy problem ponieważ od jakiegoś czasu w mieszkaniu gdzie korzystam z internetu z Vectry nie mogę się dostać na żadną z dwóch stron, które pracują na tym samym hostingu (Cyberfolks, dawniej Linuxpl) i z żadnego urządzenia w tej sieci. Pojawia się standardowy błąd Ta witryna jest nieosiągalna - ERRCONNECTIONTIMEDOUT.

Jedyna opcja jaką odkryłem aby strony się załadowały to połączenie się na mój FTP np. przez FileZilla i w momencie gdy jest tam aktywne połączenie wszystko działa bez problemu. Oczywiście wszystko też działa bez problemu w dowolnym innym miejscu na dowolnym innym internecie.

Dodam, że nie mam żadnej większej możliwości konfiguracji routera Vectry więc też sam nic tam nie poblokowałem.

Po jakiej stronie w takim razie może być problem?

#siecikomputerowe #domeny #hosting #webdev
  • 15
@MyNameIsJefff:
1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.0.1
2 51 ms 32 ms 35 ms 10.248.0.1
3 25 ms 8 ms 14 ms 172.20.253.1
4 54 ms 30 ms 18 ms 172.17.0.10
5 53 ms 39 ms 30 ms 172.17.146.157
6 19 ms 29 ms 31 ms 172.17.146.158
7 72 ms 63 ms 82 ms decix2-gw.hetzner.com [80.81.193.164]
8 49 ms 67 ms 90 ms core23.fsn1.hetzner.com [213.239.229.74]
9 94 ms 95
@Hub3rt: To dlatego że Ty z windowsa robisz traceroute z ICMP (domyślne dla windy) i to przechodzi przez firewall po drugiej stronie, natomiast ping.eu stroi zapewne na Linuksie który domyślnie używa UDP do traceroute i jest pewnie blokowany. Z mojego serwera w OVH tak samo wyglada - ICMP przechodzi, UDP nie. Tym bym się nie sugerował, klasyczny przypadek.
@kwitnaca-wisnia: Aż takiej tajemnej wiedzy niestety nie mam (amatorka tutaj). Wykupiłem domeny i hosting na linuxpl.eu i tyle wiem.
Adres do FTP mam 136.243.73.210, obie domeny też pinguje po tym bo stoją na tym samym serwerze (i dlatego tak przypuszczam).
Skoro to raczej nie problem po mojej stronie to napiszę najwyżej do usługodawcy i tyle.
@toporow17: Ustawienie tych lub innych DNSów nie pomaga niestety.

@kwitnaca-wisnia: Po adresie IP na stronkę też nie można wejść. Za to na FTP po nazwie domenowej mogę się dostać.

@a_kto_pogada: Również nic. Czy to po kablu, czy po WiFi czy to telefon czy komputer - nic podłączone do tej sieci w mieszkaniu nie może się dostać do tych stron.

Zauważyłem też, że nie mogę się nawet normalnie dostać do
@toporow17: na 21 łączy się. Na 80 i 443 nie można nawiązać połączenia z hostem. Oczywiście jak połączę się z FTP przez Filezille to już zaczyna wszystko się łączyć ;)

Odezwali się z Vectry i w pierwszej kolejności chcą eksport z traceroute.
@toporow17: Hej, piszę już czysto informacyjnie bo dziś właśnie naprawili mi ten problem ale niestety nie wiem jak bo to przez zgłoszenie serwisowe do nich i jedynie dostałem info że problem rozwiązany. Tyle wiem, że w takim razie to po stronie Vectry było.