Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki, wytłumaczcie mi: jak przekonać różowego, że ślub za 3 lata lub troszkę więcej to nic złego? Oboje mamy po 23 lata, w tym roku oboje też kończymy studia. Narzeczonymi jesteśmy od kilku miesięcy, jednak nie mieszkamy razem, bo muszę się opiekować dziadkiem, a poza tym nie mam jeszcze stałego źródła dochodów, bo studiuję. Różowa już najchętniej by zaklepała salę, wpłaciła jakieś tam pieniądze i niby wszystko w porządku, bo kocham ją mocno i chcę z nią spędzić resztę życia, ale wydaje mi się że:
1) najpierw powinniśmy pomieszkać ze sobą trochę, "dotrzeć" swoje przyzwyczajenia itp.
2) pokończyć studia i podjąć jakąś w miarę stabilną pracę czy tam założyć firmę itp.
i dopiero wtedy można zacząć cokolwiek ogarniać. Różowa tłumaczy się, że przez epidemie będą duże opóźnienia w zapisach, ale wydaje mi się, że to i tak nie jest powód by robić wszystko na wariata. Zgodzicie się ze mną ? Jeśli tak, to w jaki sposób ją delikatnie przekonać?
PS: z anonima, bo nie mam konta

#zwiazki #slub #logikarozowychpaskow #wesele #pytanie #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec622a749252042ed397d08
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 26
  • Odpowiedz
1) najpierw powinniśmy pomieszkać ze sobą trochę, "dotrzeć" swoje przyzwyczajenia itp.


@AnonimoweMirkoWyznania: Dotrzeć przyzwyczajenia można dokładnie tak samo po ślubie. I tak prędzej czy później to się wydarzy, więc co za różnica? Nigdy nie rozumiałem argumentu "dotarcia się". Jeśli między dwojgiem ludzi jest na serio miłość, to gwarantuję że docieranie się jest jedną z najmniej problematycznych rzeczy. Już pomijam fakt, że tylko część przyzwyczajeń jest stała, reszta się zmienia w trakcie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Super pomysl pytac o takie rzeczy na portalu wykop.pl...moze lepiej poczytaj sobie wiekszosc watkow a potem odpowiedz na pytanie, czy chcialbys brac pod uwage opinie takich anonimowych ludzi z internetu? Gros osob tutaj to albo incele, albo mizogini, lub podobne dziwaki.

Decyzja o malzenstwie to za powazna sprawa, zeby szukac porad na forum - lepiej porozmawiaj z kims, komu ufasz (rodzina, przyjaciele).
  • Odpowiedz
ale nie jesteś w większości, miras.


@alcest: No cóż, większość naukowców jednak uważa że mam rację. Fakty. ¯\_(ツ)_/¯

Większość badań dowodzi, że istnieje bezpośredni związek między kohabitacją przedślubną a rozpadem małżeństwa (Axinn, Thornton, 1992; DeMaris, Rao, 1992; Jamieson i in., 2002; Johnson, i in., 2002; Kieran, 2002). Przedmałżeńska kohabitacja zwiększa ryzyko rozwodu od 40% do 85% (Teachman, Polonko, 1990; Kahn, London, 1991).


I. Janicka, "Ryzyko kryzysów i konfliktów w związkach kohabitacyjnych",
  • Odpowiedz