Wpis z mikrobloga

@anonimowyrozmowca nie zawsze. Zależy od charakteru obrażeń. "Średnie" są ścigane z urzędu, "lekkie" są ścigane z oskarżenia prywatnego (za wyjątkiem sytuacji, gdy ofiara i sprawca są osobami najbliższymi i wspólnie zamieszkującymi).

@janabanana 1. Był jeden sprawca, czy więcej?
2. Jakie masz obrażenia? W szczególności czy są jakieś złamania?
3. Byłeś/byłaś u lekarza?
@IgorK: @AlezPanieMecenasie:
1. Jeden sprawca, dobrze wiem, kto. Jednak nigdy z nim nie rozmawiałam a to był nasz pierwszy kontakt
2. Zostalam uderzona z całej siły w głowe a potem jeszcze kilka razy. Za pierwszym razem upadłam na moment. Po tym wszystkim był lekki ból głowy przez kilka dni. To miało miejsce w niedziele wieczorem, nie zgłaszałam, bo sprawca wymusił na mnie poczucie winy i myślałam, że to moja wina
@janabanana 1. Jeśli kwestia obrażeń nie ulegnie zmianie, to mamy do czynienia z przestępstwem z art. 157 par. 2 k.k., które jest ścigane z oskarżenia prywatnego (o ile sprawca nie jest osobą najbliższą, wspólnie z Tobą zamieszkującą). Oznacza to, że masz prawo żłożyć samodzielnie akt oskarżenia do Sądu (Wydział Karny miejscowego Sądu Rejonowego). Wzór bez problemu znajdziesz w Internecie.
2. Jeśli masz podejrzenie, że sprawca posłużył się twoim dowodem osobistym, złóż zawiadomienie
@Hubert_von_Mai: Dzięki, ale już kogoś mi znajoma poleciła. Generalnie najpierw zrobię obdukcję i zbiorę dowody. Chciałabym to zrobić jak będę w 100% gotowa, bo ta osoba mieszka na tej samej ulicy niestety i nie chcę mieć zniszczonego życia.