Wpis z mikrobloga

W końcu zdecydowałem że już nie będę się decydować na naprawę mojej obecnej pralki (Samsung F1245AV), więc poszukuję nowej.
Nie zbyt wiem na co powinienem zwracać uwagę przy zakupie, więc stwierdziłem że mądrzej będzie zapytać tutaj (próbował bym na jakimś forum AGD, ale nawet nie wiem czy istnieje jakieś popularne, Google nie zbyt mi pomógł :P)

Potrzebuję pralki:
- do 1250 złotych (ewentualnie 1300)
- pojemność 5-6,5 kg (nie więcej, trudno będzie mi uzbierać wystarczająco rzeczy do wyprania a woda się marnuje...)
- ładowana od frontu
- wymiary:
+ - głębokość: do 42,5 cm (obecna ma 41cm)
+ - szerokość: 60cm
+ - wysokość: 84cm (nie ma tak właściwie większego znaczenia, tyle ma obecna)
- poziom hałasu: nie mam pojęcia, obstawiam że miałoby sens żeby nie była głośniejsza od pralki którą mam obecnie ale też nie musi być totalnie niesłyszalna jeśli zaważa to na cenie :P
- odnośnie programów, w obecnej używam:
+ - pranie ręczne
+ - bawełna
+ - szybkie pranie
- maksymalna prędkość wirowania: nie mniejsza niż 1200 obr/min
- bez firm: Candy, Samsung, Whirlpool

Jeśli budżet jest nierealny z jakiegoś powodu to powiedzcie, niby nie planuję wydać więcej niż co podałem ale jeśli będzie dużo osób mówiących że nie ma to sensu z jakiegoś powodu, to przemyślę :P
Nie wiem czy jeszcze coś powinienem tutaj zawrzeć.

// bonusowe pytanie: czy ktoś zna jakieś popularne forum AGD które nie jest elektrodą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pralka #agd
  • 4
@jack1142: PRALKA AWO/C61203P WHIRLPOOL kupowałem dla rodziców i są zadowoleni - jedno co to nie jest najcichsza czyli jak kot otworzy dzwi do łazienki no to trzeba się przejść i drzwi zamknąć :)
Jeżeli masz możliwość sprawdzenia to kup z bębnem skręconym a nie sklejonym/zgrzanym. Te drugie są w zasadzie nienaprawialne, ale producent jest w stanie zaoszczędzić 3,50 i jak padnie ci łożysko czy uszczelniacz za 20 zł kupujesz nową pralkę :( Nie patrz na gwarancję 5 lat czy 10 na silnik, jest to część która się nie psuje...