Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam taki przebieg prądu (żółty) i napięcia (niebieski) zgrany z wyjścia falownika napięciowego. I mam pytanie, bo nigdy nie spotkałem się z takim określeniem otóż. Czemu właśnie przebieg prądu (żółty) przyjmuje tylko skończona liczbę stanów? Co to oznacza? 3 rok studiów AiR here, a nigdy nie usłyszałem takiego sformułowania.

Wydaje mi się, że chodzi o, że występują skokowe zmiany tego prądu, ale to tylko mój domysł. Schemat układu wygląda tak (patrz komentarz)
#automatyka #elektryka #studia #studbaza
Pobierz Tytyka - Mireczki, mam taki przebieg prądu (żółty) i napięcia (niebieski) zgrany z wy...
źródło: comment_1589909341wO5h2lsJapvMFTc1IlvUih.jpg
  • 20
@tank_driver: do obciążenia nie było nic podłączone, obciążenie stanowiły rezystory i indukcyjność wpięta w każdą fazę. Częstotliwość była jedna z dwóch, 20Hz albo 90Hz
@Tytyka: No to jest spora szansa że taki przebieg będzie miał coś wspólnego z:
1. Brakiem silnika jako obciążenia (silnik trójfazowy jest rodzajem transformatora i przebieg jednego uzwojenia ma wpływ na inne),
2. Skokową regulacją ze strony falownika wynikającą z niskiej częstotliwości kluczowania lub/i brakiem właściwego obciążenia lub/i dupiatym falownikiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytyka: też bym stawiał na częstotliwość kluczowania.
Ale w sumie ja znam kogoś kto Ci na bank odpowie na to, ale powiem kto to, jeżeli obiecasz mi podać jego odpowiedź :p
@raFFcio: niestety, ale mam taki natłok sprawozdań, że ledwo się wyrabiam, a na tym pytaniu zatrzymałem się już tydzień temu, ale myślałem, że sobie poradzę
@raFFcio: prowadzący nie ocenił jeszcze, a już po ptokach. Wpisałem to co panowie wyżej pisali, że mała częstotliwość kluczowania spowodowała skokowe zmiany prądu i dlatego ten przebieg ma skończoną liczbę stanów. Niech da 3, byle przeszło