Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki, mieszkam sobie w mieszkaniu w centrum miasta z różową i chcemy sobie ogarnąć #kitku. Tworzymy listę tego co będzie nam potrzebne aby być przygotowani na zwierzaka. Spisaliśmy najbardziej oczywiste rzeczy, czyli: miski, kuweta, drapak. No ale na pewno coś pominęliśmy i o czymś nie pomyśleliśmy, bo to nasz pierwszy kudłaty towarzysz.

#zwierzaczki #zwierzeta #koty #kot
  • 14
@Kavelach: fontanna do picia wody :)
Koty znacznie chętniej piją wodę co zapobiega chorobom nerek przy karmieniu suchą karmą.
Przy małym kitku warto pomyśleć o 2-3 drapakach (poziomy plus pionowy montowany w narożniku) plus jakiś odstraszacz w celu ochrony mebli + obcinaczka do pazurów.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ells: niestety w tym mieszkaniu balkonu nie ma, ale warto będzie o tym pamiętać. Dzięki!

@kotwherbacie: tak, papieru mamy całą masę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@spere: a tak w sumie to co z oknami? Też jakieś siatki, czy raczej nie wyjdzie?

@tHoePs: o, bardzo dobry pomysł na jakąś wizytę u weta czy coś.

@Pilott: w sensie że z fontanny piją chętniej? Okej, zanotowane.
@Kavelach: jeśli macie uchylne od góry okna, i tak będą otwarte, to nie będzie się tam pchał raczej

a jeśli chcecie mieć otwarte na bok szeroko, to albo będziecie mieć kota na oku wtedy cały czas, no a to kłopotliwe, albo siatka, jeśli okno ma być dłużej otwarte w lecie

Czasem starsze koty wiedzą że im nie wolno skakać, i sobie siedzą na parapecie, ale to duża rzadkość. Jak wam spadnie
@Kavelach: moje piją dzięki temu z 2 razy więcej w porównaniu do miski, zapewne dzięki temu że woda "cały czas jest w ruchu".

Co do wspomnianych okien - jak uchylasz to są takie boczne zabezpieczenia po kilkanaście złotych żeby mały kot nie zaklinował tam przypadkiem głowy, jeśli otwierasz całe to najlepiej siatka żeby nie wyskoczył.

Co do karmy, ja jestem zwolennikiem dobrej jakościowo suchej - łatwiej przechowywać i też łatwiej czyści