Wpis z mikrobloga

@epic_25: Jak patrzyłem na kursy większości funduszy to jest to jak palić pieniędzmi w piecu. Ci ludzie którzy nimi zarządzają mają #!$%@? czy to przynosi zyski czy nie, oni sobie pewnie dają wypłaty niezależnie czy tracą czy zyskują, więc #!$%@? mają czy zarabiają czy tracą. Byle były pieniądze z których sobie można wypłatę dać. A że tam są prawie zawsze miliardy wpłacone to dla nich nie braknie. Serio lepiej po prostu
@epic_25: Praktycznie wszystkie fundusze (nawet te bezpieczne obligacyjne) spadły na łeb na szyję na przełomie marca i kwietnia, sam miałem zainwestowaną sporą kasę w funduszu opierającym się na złocie i na tych ogromnych spadkach tylko dokupiłem udziały, w końcówce kwietnia fundusz się odbił wyżej niż był przed koronakryzysem i zarobiłem prawie dwa razy tyle co włożyłem. Fundusze akcyjne jeszcze nie odzyskały wcześniejszych notowań ale wydaje mi się, że to tylko kwestia
Jak patrzyłem na kursy większości funduszy to jest to jak palić pieniędzmi w piecu. Ci ludzie którzy nimi zarządzają mają #!$%@? czy to przynosi zyski czy nie, oni sobie pewnie dają wypłaty niezależnie czy tracą czy zyskują, więc #!$%@? mają czy zarabiają czy tracą. Byle były pieniądze z których sobie można wypłatę dać. A że tam są prawie zawsze miliardy wpłacone to dla nich nie braknie. Serio lepiej po prostu kupować obligacje.
fundusz indeksowy inPZU


@RicoElectrico: Coś byś z nich polecił? Bo te polskie co przeglądałem to często wychodzą jak trzymanie kasy w banku nawet nie na lokacie tylko tak po prostu. Mniej więcej podobnie się traci xD Tak jakby oni nawet nie próbowali zarabiać, tylko zebrać hajs nakupić jakiegoś gówna w ciemno i wypłacać sobie pensje. A czy to rośnie czy spada to #!$%@?, na pensje starczy.
@Khaine: sprawdź w polskich bankach fundusze luksemburskie z tzw performance fee, gdzie zysk zarządzającego jest zależny od wyników.
Oczywiste jest że w krótkim okresie mogą być spadki i możesz mieć wrażenie że to przepalanie kasy ale jest wiele wiele funduszy które na przestrzeni 10-15 wzrosły o 100-150%