Wpis z mikrobloga

#motocykle #motoryzacja
Drodzy, jak mam prawo jazdy na samochód od 12 lat i chcę zacząć przygodę z moto, ale nigdy nie jeździłem nawet na skuterze, to jaka jest najlepsza droga?

Zapisać się na normalny pełen kurs na kategorię A?
Czy wziąć parę lekcji, kupić 125 i jeździć, zdobywać doświadczenie?

Docelowo chodzi mi o podróżowanie motocyklem, a nie ścigacze i kiedyś by mi się marzyło coś takiego jak Honda Transalp, wiecie z kuframi itd. Ale czy na 125 da się też pojechać w dalszą trasę (np. nie autostradami, tylko tak na spokojnie 500 km dziennie)?
  • 37
@Kebonifacy: A co jest optymalne pod kątem długich podróży w stosunku kosztów (zakupu i spalania) do komfortu? Nie zależy mi na szybkiej jeździe. Chciałbym kiedyś na moto zrobić te alpejskie najsłynniejsze drogi czy norweskie fiordy. chodzi mi o widoki i przyjemnosć.
@DerMitteleuropaer: Varadero , fazer , bandit , takie uniwersalne moto, zalezy od budzetu, wzrostu. Wszystko co ma owiewke i wygodna pozycje bedzie ok. Jak masz gruby pitos to masz np ducati multistrade. Nie musisz kupowac litra, 600 ccm to swiat i ludzie tylko jak nie masz wyobrazni to daruj sobie 100 konne moto. Tak od 400ccm juz sie jezdzi fajnie bo plynnie i dynamicznie. 125 to do miasta poza tym kupa.
@DerMitteleuropaer: Varadero bedzie okej na wzrost i mozesz tym dookola swiata jechac. Normalnie centralny kufer, boczne, tankbag,tailbag, co ci sie zamarzy. Transalp napewno bedzie tez na wzrost kozak tak jak bmw gs ale to juz sa moto no takie obieżyświaty. Jak kupisz i sie okaże że tylko tym do pracy smigasz 5 km to troche minales sie z powolaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DerMitteleuropaer ludzie zwiedzają świat 50 cc więc jak najbardziej możesz kupić 125 i pyrkac 80-90 w trasie.
Kup e tym roku 125 a jak Ci się spodoba to w przyszłym zrobisz A i kupisz coś większego.

125 jest lżejsze i więcej wybacza. A jak nie masz jebla że bez litra nie ma jazdy to i do końca możesz jeździć 125
@DerMitteleuropaer: Przeszedłem ścieżkę od 50tki, przez 125 po kolejno 650 i litra. Przyjemnie zaczyna się robić niestety dopiero od pojemności 600+, w szczególności w motocyklach turystycznych, które są z zasady cięższe. Przelatałem 4 lata na hondzie ntv650 i polecam Ci gorąco ten sprzęt na początek. A co do prawka, rób od razu A i nie słuchaj mitomanów twierdzących, że niby jest tak ultra trudno zdać egzamin. Największym problemem jest, żeby po